Tabletki na przyspieszenie metabolizmu - MyBestPharm

Tabletki na przyspieszenie metabolizmu

Czy marzenie o osiągnięciu zdrowej i idealnej sylwetki zdaje się być niemal nieosiągalne, mimo wysiłków włożonych w dietę i aktywność fizyczną? W ostatnim czasie coraz większa uwaga przywiązywana jest do zdrowego trybu życia i utrzymania właściwej wagi. W tym kontekście suplementy diety przeznaczone do wspomagania procesu odchudzania, przyspieszenia metabolizmu czy hamowania łaknienia zyskują na popularności. Jaki jest faktyczny udział suplementów w procesie utraty nadprogramowych kilogramów? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu czy i jak suplementy mogą wpłynąć na przyspieszenie metabolizmu.

 

Czym jest metabolizm?

Na początek, odrobina teorii. Metabolizm rozumiany jest jako szereg przemian biochemicznych, które prowadzą do powstawania energii i przepływu informacji. Dla organizmu ludzkiego, substratorem wykorzystywanym do przemian metabolicznych jest pożywienie.

Od czego jest zależne tempo metabolizmu?

Tempo metabolizmu zależy od wielu czynników takich jak wiek, płeć, kondycja zdrowotna, poziom aktywności fizycznej, dieta, klimat, w którym żyjemy oraz masa mięśniowa. Szybka przemiana materii pozwala zachować niski poziom tkanki tłuszczowej, nawet w przypadkach osób, które nie starają się trzymać diety.

Co przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu?

Dobra wiadomość, to taka, że jesteśmy w stanie sprawić, aby nasza przemiana materii działała sprawniej i i by spalanie tłuszczu było bardziej skuteczne. Jakie są więc najlepsze sposoby, aby przyspieszyć metabolizm?

Aktywność fizyczna

Wysiłek fizyczny sprawia, że dostajemy porządny zastrzyk energii, a organizm wykorzystuje wszystkie dostarczane składniki odżywcze. Dla najlepszych efektów poleca się połączenie ćwiczeń cardio i siłowych. Te pierwsze bowiem, wprowadzają do tkanek większą ilość utlenionej krwi, tym samym pobudzając ją do szybszego spalania. W przypadku ćwiczeń siłowych, angażujemy mięśnie, które są najbardziej energochłonną z tkanek.

Aby zachować przyspieszoną przemianę materii, warto pamiętać, że wysiłek fizyczny musi być regularny. Poleca się więc powtarzać treningi kilka razy w tygodniu, dzięki czemu nie tylko zachowamy nasz metabolizm na odpowiednio wysokim poziomie, ale także przyspieszymy spalanie tłuszczu w organizmie.

Regularne posiłki

Jedno z najczęściej powtarzanych tu haseł brzmi „regularność to podstawa”. Ta zasada ma przełożenie również, jeśli chodzi o nasz jadłospis. Warto pamiętać, by nie robić zbyt długich przerw między posiłkami, ponieważ wówczas organizm zwalnia przemianę materii po to, by zachować posiadane zasoby na energetyczne na dłużej.

Produkty przyspieszające metabolizm

Zdrowa, zbilansowana dieta przyspieszająca metabolizm, to podstawa każdego procesu odchudzania. Warto więc włączyć do niej składniki, które pomogą nam szybciej zobaczyć efekty. Produkty przyspieszające metabolizm to np. zielona herbata, imbir czy pieprz cayenne.

Suplementy diety

Jeśli cenisz sobie w życiu proste, ale skuteczne i bezpieczne rozwiązania, warto sięgnąć po sprawdzony i najlepszy suplement diety na odchudzanie. Dobre tabletki na metabolizm, to preparaty zawierające jedynie naturalne składniki, które nie tylko są w stanie przyspieszyć metabolizm tłuszczów, ale także mogą wpłynąć na szybsze uczucie nasycenia czy hamowanie głodu, co jest niezwykle pomocne w procesie odchudzania.

Jakie produkty wpływają na przyspieszenie metabolizmu?

Jak wspominałam wyżej, na przyspieszenie przemiany materii możemy wpłynąć również poprzez spożywanie określonych produktów. Które z nich najskuteczniej pobudzają metabolizm?

Zielona herbata

Zawiera ona m.in. katechiny, które mogą być pomocne w przyspieszeniu metabolizmu. Dzięki aktywności enzymów trawiennych, katechiny mogą również hamować wchłanianie glukozy oraz tłuszczu, które dostarczamy wraz z pożywieniem.

Zielona herbata zawiera również kofeinę, czyli składnik wykazujący efekt termogeniczny, tzn. zwiększający ciepłotę ciała i tym samym przyspieszającym spalanie tkanki tłuszczowej.

Pokrzywa

Pozostając w temacie ziół – warto przyjrzeć się również pokrzywie, z której napar działa moczopędnie, pomagając pozbyć się nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Pokrzywa poprawia tempo metabolizmu, a oprócz tego ma szereg innych właściwości prozdrowotnych, m.in poprawia pracę wątroby, wzmacnia żołądek i zwęża naczynia krwionośne.

Yerba mate

Znana również pod nazwą “ostrokrzew paragwajski”, to roślina, która m.in. za sprawą znajdującej się w niej kofeiny, wpływa na usprawnienie procesu trawienia i szybszy metabolizm. Ma właściwości termogeniczne.

W czasie odchudzania warto więc sięgnąć po napar z yerba mate, również dlatego, że może wpływać na poziom cukru we krwi, zmniejszając ochotę na słodkie przekąski, a także zwiększać uczucie sytości. A poza tym jest to źródło wielu witamin, minerałów i antyoksydantów.

Pieprz Cayenne

Zawiera on kapsaicynę, zawierającą szereg udowodnionych właściwości wpływających korzystnie na zdrowie, wspiera ona również proces odchudzania. Wpływa ona na tempo metabolizmu, co z kolei skutkuje przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej.

Imbir

Wpływa na pobudzenie pracy przewodu pokarmowego. Zawiera w sobie m.in gingerol – składnik odpowiedzialny za spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto, imbir również wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych np. obniża poziom cholesterolu i glukozy we krwi a także ma silne działanie przeciwzapalne.

Lukrecja chińska

Roślina o charakterystycznym smaku, który jedni kochają, a inni nienawidzą. Korzeń lukrecji ma jednak wiele pozytywnych właściwości dla zdrowia, wykazuje m.in. działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe, a także pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Korzeń lukrecji pozwala także na zwiększenie wydzielania soków żołądkowych, dzięki czemu przyspiesza metabolizm oraz trawienie, wspierając utratę wagi.

Jak przyspieszyć przemianę materii po 50?

Czas niestety nie działa na korzyść metabolizmu, ponieważ im jesteśmy starsi, tym mocniej nasz metabolizm zwalnia. Dlatego, aby przyspieszyć procesy metaboliczne, warto zmienić styl życia na zdrowy i dostosowany do naszej metryki. Z wiekiem powinniśmy się więc przyjrzeć zmieniającemu się zapotrzebowaniu na kaloryczność a także ilość witamin.

Pamiętaj, że po 50 roku życia odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz odpowiednia ilość snu jest podstawą procesu odchudzania.

Jak wybrać najlepszy suplement diety na odchudzanie?

Niezależnie od tego, czy wybieramy tabletki na metabolizm, kapsułki, a może preparaty w formie sproszkowanej bądź płynnej, tzw. “spalacze tłuszczu”, powinny być przede wszystkim skuteczne. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, a osoby odchudzające się łatwo mogą wpaść w marketingowe sidła, wierząc w hasła obiecujące szybkie efekty. Warto jednak podejść do tego z głową i odpowiednio sprawdzić dostępne suplementy diety. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na skład. Najlepiej, aby tabletki na przyspieszenie metabolizmu, posiadały tylko naturalne składniki o udowodnionym działaniu odchudzającym. Ważne również, by ich ilość była wystarczająca, aby owe działanie wykazać. Sprawdź również opinie i efekty osób, które już zażywały suplement diety, a także wiarygodność firmy produkującej dane suplementy diety.

Tabletki przyspieszające metabolizm: najlepsze produkty bez recepty

MyBestSlim 2.0

To zdecydowany lider w swojej kategorii. Ten preparat na odchudzanie zawiera aż 19 składników aktywnych. Znajdziemy tu m.in. ekstrakty roślinne (np. z zielonej herbaty, pieprzu cayenne, gorzkiej pomarańczy, guarany, zielonej kawy, lukrecji, cynamonu i czarnego pieprzu), a także szereg innych, naturalnych i dobrze znanych składników o potwierdzonym działaniu, takich jak np. l-karnityna, która jest substancją naturalnie produkowaną przez organizm. Pomaga przyspieszyć ona spalanie kwasów tłuszczowych a także redukować niepotrzebne zapasy tkanki tłuszczowej. Mamy tu również chrom, który pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu metabolizmu mikrosładników (jak np. glukoza, białko i tłuszcze), oraz wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu cukrów we krwi, zmniejszając uczucie łaknienia.

Unikalne połączenie składników aktywnych preparatu, nie tylko pomaga pobudzić metabolizm tłuszczów, ale również wpłynąć na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, hamowanie apetytu, większe uczucie nasycenia, usuwanie nadmiaru wody z organizmu, utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi i zmniejszenie poczucia głodu.

MyBestSlim 2.0 bierzemy 2 razy dziennie, po 2 kapsułki – 20 minut przed śniadaniem oraz przed głównym posiłkiem. Suplement stosowany przed treningiem doda nam sił i zwiększy jego efekty.
Warto również wiedzieć, że w MyBestPharm masz możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji dietetycznych.

 

O czym warto pamiętać stosując suplementy diety odchudzającej?

Stosowanie suplementów diety odchudzającej może być skutecznym wsparciem w procesie redukcji wagi, jednak istnieje kilka istotnych aspektów, o których warto pamiętać, aby zapewnić bezpieczne i efektywne osiągnięcie celu. Przed zakupem zwróć uwagę na skład suplementu. Unikaj produktów, które zawierają nieznane lub potencjalnie szkodliwe składniki. Wybieraj suplementy od renomowanych producentów, których produkty są poddawane rygorystycznym testom jakości. Przestrzegaj zaleceń dotyczących dawkowania podanych na etykiecie suplementu.

Pamiętaj, że suplementy diety nie są magicznym środkiem, który sam w sobie spowoduje utratę wagi. Nadal kluczowym elementem procesu odchudzania jest regularna aktywność fizyczna oraz zbilansowana, niskokaloryczna dieta. Proces odchudzania, nawet ten wspomagany przez suplementy diety wymaga czasu. Nie oczekuj natychmiastowych efektów w postaci nagłej utraty niechcianych kilogramów i pamiętaj o konsekwencji w dążeniu do celu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *