Jak spalać tłuszcz? Efektywne strategie na zgrabną sylwetkę - MyBestPharm

Jak spalać tłuszcz? Efektywne strategie na zgrabną sylwetkę

MyBestSlim

Będąc na etapie diety redukcyjnej ciągle czekasz na efekty swojej ciężkiej pracy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, iż spalanie tkanki tłuszczowej to znacznie więcej niż sama próba redukcji masy ciała. Pewnie zadajesz sobie pytanie co spala tłuszcz najszybciej.

O tym jak efektywnie pracować by osiągnąć zgrabną sylwetkę, dowiesz się z poniższego artykułu.

Spalanie tkanki tłuszczowej – co warto wiedzieć

Zanim przejdziemy do strategii jak spalać tłuszcz, warto zacząć od podstaw czym jest i jakie funkcje posiada tkanka tłuszczowa.

Tkanka tłuszczowa choć przez wiele osób nie jest lubiana pełni ważne funkcje w ludzkim organizmie. Ponieważ stanowi jedno z podstawowych źródło energii, jest magazynowana w postaci tłuszczu, a w następnej kolejności uwalniana w okresach niedoboru kalorii. Dodatkowo pełni rolę ochronną dla narządów wewnętrznych, ale także bierze udział w procesie termoregulacji. Warto zdawać sobie sprawę, iż poziom tkanki tłuszczowej jest zależny od płci. U kobiet ze względu na gospodarkę hormonalną zawartość tkanki tłuszczowej wynosi 20-30% masy ciała, natomiast u mężczyzn jest to w zakresie 10-20%. Dobrze wiedzieć, iż zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie zależy od predyspozycji genetycznych, stylu życia, aktywności fizycznej oraz innych czynników.

Tkanka tłuszczowa a zagrożenia

Należy zdawać sobie sprawę, iż bardzo restrykcyjne diety lub zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej mogą powodować poważne dla zdrowia konsekwencje. Podobnie jak i nadmiar tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko zaburzeń metabolicznych, nadwagi i otyłości, co może prowadzić do chorób serca, problemów z praca układu oddechowego czy też zaburzeń emocjonalnych.

We współczesnych czasach dużą uwagę przykłada się do zdrowia jak i kondycji fizycznej, dlatego też spalanie tkanki tłuszczowej stanowi jeden z kluczowych tematów w celu utrzymania aktualnej masy ciała bądź jej zmiany. Ważne jest by nie tylko dążyć o uzyskania bezpiecznej ilości tkanki tłuszczowej, ale także do utrzymania bądź polepszenia zdrowia.

Spalanie tkanki tłuszczowej a regeneracja – jaki związek?

Warto poruszyć ważna kwestie regeneracji, gdyż często sią ją pomija. Zbyt mała ilość snu jest związana z wyższą zawartością tkanki tłuszczowej w szczególności w okolicach jamy brzusznej. Brak snu bądź obniżona jego jakość prowadzi do zamiany w rytmie dobowym, co w konsekwencji może skutkować zaburzeniami hormonalnymi. Warto podkreślić, iż obniżona jakość snu powoduje wzrost poziomu kortyzolu czyli hormonu stresu, dając sygnał do magazynowania tłuszczu.

Natomiast nie poleca się leżenia po posiłkach, bądź drzemki zaraz po zakończonym jedzeniu, ponieważ sen spowalnia przemianę materii.

Jak skutecznie spalić tłuszcz?

Proces spalania tkanki tłuszczowej nie jest łatwy i wymaga holistycznego podejścia uwzględniając zbilansowaną dietę jak oraz odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Najważniejszym punktem jest deficyt kaloryczny, czyli spożywanie mniejszej ilości kalorii niż całkowite zapotrzebowanie organizmu. Warto jednak pamiętać, by deficyt był umiarkowany aby nie doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości tkanki mięśniowej oraz innych skutków ubocznych jak np. niedożywienie pod względem witamin czy składników mineralnych. Kluczowym aspektem diety podczas redukcji tkanki tłuszczowej jest białko, gdyż przyspiesza tempo metabolizmu oraz pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej.

Warto wybierać dobre źródła białka takie jak chude mięso, drób, jaja, nasiona i orzechy, nasiona roślin strączkowych, a także nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu. Z drugiej strony należy zredukować ilość spożywanego mięsa, a także przetworzonych produktów mięsnych, tłuszczów nasyconych oraz potraw smażonych w tłuszczach. Kolejnym ważnym aspektem jest zmniejszenie ilości w diecie węglowodanów prostych, na które nasz organizm potrzebuje więcej energii na ich rozkład. Odpowiednia dieta zawierająca także zdrowe tłuszcze znajdujące się w takich produktach jak ryby i owoce morza, korzystnie wpływają na lepszą przemianę materii, dają sytość na dłużej.

Aby zredukować nadprogramowe kilogramy a przede wszystkim tkankę tłuszczową, warto dbać by posiłki były spożywane regularne w równych odstępach czasowych. W efekcie przemiana materii przyspiesza, co w konsekwencji daje szybkie spalanie tłuszczu.

Ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, która nie tylko nawadnia organizm, ale także sprzyja redukcji objawu głodu. Zgodnie z rekomendacjami warto pić około 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Co istotne to również spożywanie jej małymi porcjami przez cały dzień. Można także dodać do niej sok z cytryny, który pozytywnie wpłynie na spalanie kalorii, a dodatkowo zmieni smak samej wody.

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu

Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na tempo przemian metabolicznych są dobrze dobrane ćwiczenia fizyczne. Jedną z częściej rekomendowanych aktywności są treningi cardio do których zalicza się bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie. Są do bardzo dobre ćwiczenia cardio, które wspierają spalanie tłuszczu, ponieważ w trakcie ich zwiększa się zapotrzebowanie na energię, pobieraną ze zgromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej. Dodatkowo stanowią dobrą opcję w celu polepszenia kondycji czy wzmocnienia układu krążenia.

Trening siłowy jest optymalnym uzupełnieniem treningów cardio, gdyż wpływa na rozbudowę masy mięśniowej z udziałem energii pochodzącej z tłuszczu.

Warto także poruszyć także trening interwałowy, czyli wykonywanie ćwiczeń o wysokiej intensywności na przemian z krótką przerwą na odpoczynek, prowadząc do uwolnienia hormonu wzrostu, co korzystnie wpływa na budowanie mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej.

Czy warto suplementować?

Pomocne w na redukcję tkanki tłuszczowej są także niektóre spalacze tłuszczu. Wspomagające metabolizm ale także przyspieszające procesy trawienne. Warto wspomnieć o kilku naturalnych produktach. Przede wszystkim takie przyprawy jak imbir, pieprz cayenne czy papryka, zawierające kapsaicynę która przyspiesza przemianę materii. Dodatkowo zmniejsza apetyt, dlatego też stanowi korzystną podporę w spalaniu tkanki tłuszczowej. Na procesy przemiany materii maja wpływ inne przyprawy takie jak kurkuma i cynamon.

Warto rozważyć wprowadzenie suplementu diety jakim jest MyBestSlim 2.0 który stanowi wsparcie podczas procesu odchudzania. MyBestSlim 2.0 jest to innowacyjny preparat zawierający składniki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Możesz sięgnąć by przyspieszyć redukcję ze względu na zawartość l-karnityny, chromu czy yerba mate. Warto podkreślić, iż jest to przebadany produkt, przez niezależny Instytut Hamilton Poland na grupie 62 kobiet. Aż 91% kobiet potwierdza przyspieszenie redukcji masy ciała podczas suplementacji MyBestSlim 2.0.

 

Podsumowując, proces spalania tkanki tłuszczowej to wielowymiarowy proces na który składają się odpowiednie ćwiczenia siłowe, zbilansowana dieta uwzględniająca ujemny bilans energetyczny oraz regeneracja. Odpowiednio dobrana dieta sprzyja spalaniu tłuszczu.

Można wesprzeć spalanie tłuszczu poprzez dobrej jakości suplementy diety, oparte na składnikach naturalnych wspierających proces spalania takich jak chrom, cynamon, imbir czy pieprz cayenne.

Najczęściej zadawane pytania

Tak tkanka tłuszczowa pełni ważną rolę dla ludzkiego organizmu. Ponieważ stanowi jedno z podstawowych źródło energii. Dodatkowo pełni rolę ochronną dla narządów wewnętrznych, ale także bierze udział w procesie termoregulacji.

Jeśli chcesz wesprzeć spalanie tkanki tłuszczowej, możesz włączyć preparat MyBestSlim 2.0 zawierający, aż 19 naturalnych składników aktywnych, wspierających prawidłową masę ciała i stanowiących wsparcie podczas procesu odchudzania.

Nie istnieje specjalna dieta na spalanie tkanki tłuszczowej. Kluczem do tego procesu jest zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie deficytu kalorycznego, ale także zdrowa i zbilansowana dieta, obfitująca w składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *