Suplementy na stres - kiedy warto po nie sięgnąć? - MyBestPharm

Suplementy na stres – kiedy warto po nie sięgnąć?

Długotrwały stres i nerwy mogą zwiększyć ryzyko powstawiania wielu problemów zdrowotnych. Z tego względu warto zadbać optymalnie o swój organizm i starać się ograniczać ilość stresu. Sprawdź, czy suplementy diety mogą w tym pomóc i dowiedz się, jak w sytuacjach napięcia nerwowego.

Stres i jego wpływ na ludzkie ciało

Stres to nieodłączny element życia współczesnych ludzi. Choć krótkotrwały stres może być motywujący i mobilizujący, przewlekły stres powoduje wiele negatywnych skutków w naszym organizmie, takich jak osłabienie odporności, wahania nastrojów, a dodatkowo zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Ograniczać stres można na wiele sposobów, poprzez korzystanie z technik relaksacyjnych, regularną aktywność fizyczną, techniki oddechowe. Można też do codziennej suplementacji włączyć preparaty uspokajające, które w swoim składzie zawierają liczne zioła jak np. melisa, waleriana czy wyciągi z kozłka lekarskiego.

Ziołowe tabletki uspokajające bez recepty to najczęstsze produkty, po które wiele osób sięga, kiedy nie radzi sobie ze stresem.

Jakie zioła można stosować na stres?

Korzeń ashwagandhy – jest znany i stosowany od wielu lat. Rekomendowany dla osób, które narażone są na wzmożony wysiłek intelektualny. Witania często stosowana jest na zaburzenia koncentracji, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego też warto sięgać po tabletki uspokajające czy tabletki ziołowe w celu wsparcia organizmu.

Melisa – roślina obfitująca w olejki eteryczne, znana jest ze swoich właściwości uspokajających oraz wyciszających. Zmniejsza napięcie, osłabia lęki, spożyta przez snem pozwala na wyciszenie oraz spokojne zaśnięcie. Dodatkowo zawiera ekstrakty działające rozkurczająco, pomaga radzić sobie z bólem brzucha wskutek ściśniętego żołądka.

Waleriana – to jedna z najbardziej popularnych substancji naturalnych ułatwiających zasypianie oaz wyciszających nerwy. Ziołowe leki na stres często są wzbogacone właśnie o walerianę. Inna nazwa tej rośliny to kozłek lekarski, a jego korzeń jest bogaty w kwas walerenowy, który odpowiada za działanie uspokajające oraz lekko nasenne tej rośliny. Rekomendowana jest dla osób, które prowadzą na co dzień stresujący tryb życia, a czasem potrzebują pomocy w ukojeniu nerwów.

Rumianek ma działanie relaksujące oraz w łagodzące napięcie nerwowe. Może być stosowany w formie herbaty, jak i olejku eterycznego.

Lawenda to popularne zioło o właściwościach uspokajających. Jej zapach może wesprzeć w redukcji stresu i napięcia. Może być stosowana w formie herbaty i olejku eterycznego.

Szyszki chmielu – substancje w nim występujące korzystnie działają na układ nerwowy, łagodzą napięcia i niepokój. Szyszki chmielu znajdują zastosowanie w problemach ze snem i stanach lękowych.

Suplementy wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego

To kolejna grupa produktów, które warto dostarczyć dla organizmu w momencie obciążenia układu nerwowego. Istotne są takie składniki jak: magnez, kwas foliowy oraz witamina B12.

Witamina B12 bierze udział w tworzeniu otoczki mielinowej, znajdującej się w komórkach nerwowych oraz odpowiada za współtworzenie przekaźników nerwowych, przez co oddziałuje na funkcje poznawcze nastrój oraz koncentrację.

Jakie suplementy diety warto włączyć?

Zastanawiasz się, jakie tabletki na stres wybrać?

MyBestNoSTRESS

Jest to jedyny na rynku unikatowy produkt obfitujący w 15 naturalnych składników. Zawiera adaptogeny jak ashwagandha czy różeniec górski, niwelujące skutki stresu.

Ponadto wyróżnia się wysoką zawartością ekstraktu z rumianku, a obecność melisy czy witani ospałej przyczynia się do odprężenia oraz relaksu.

W sytuacjach stresujących pozwala na utrzymanie równowagi emocjonalnej poprzez zawartość szyszek chmielu i korzenia różeńca górskiego.

Dla kogo?

Rekomendowany jest dla osób, które żyją w napięciu, wykazują trudności z wyciszeniem się. Ponadto są przemęczone oraz rozdrażnione. Dlatego jeśli szukasz suplementu na uspokojenie bez recepty, MyBestNoSTRESS jest dla Ciebie.

 

MyBestProBIO

Kolejnym ważnym suplementem w pracy nad stresem jest MyBestProBIO, który w swoim składzie zawiera 30 szczepów bakterii probiotycznych, mających wpływ na procesy wchłaniania jak i wytwarzania składników aktywnych. Warto zdawać sobie sprawę, że stres działa negatywnie na dobre bakterie znajdujące się w naszych jelitach, co często prowadzi do problemów z prawidłową pracą układu pokarmowego.

Wiesz już, jaki suplement diety warto wybrać, jeśli masz problem z nadmiernym stresem, nie zapominaj jednak o innych technikach, aby zmniejszać jego natężenie. Poza preparatami na stres i nerwy, warto zadbać także o stan odprężenia, poprzez techniki oddechowe czy medytację, co pomoże obniżyć stany napięcia nerwowego.

Podsumowując, długotrwały stres negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, dlatego warto wspierać swój układ nerwowy poprzez odpowiednią dietę oraz suplementację. Ponadto, jeśli towarzyszy Ci uczucie niepokoju, wprowadź zioła w formie tabletek czy herbatek – to również doskonałe wsparcie w pracy nad stresem.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy chcesz zredukować poziom stresu włącz do codziennej suplementacji korzeń ashwagandhy  który jest znany i stosowany od wielu lat. Rekomendowany dla osób, które narażone są na wzmożony wysiłek intelektualny. Możesz także zadbać o melisę, rumianek, lawendę czy szyszki chmielu, które także korzystnie wpływają na poziom stresu.

Stres działa negatywnie na dobre bakterie znajdujące się w naszych jelitach, co często prowadzi do problemów z prawidłową pracą układu pokarmowego. Dlatego włącz do suplementacji MyBestProBIO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *