Suplementy na potencję - MyBestPharm

Suplementy na potencję

Po tabletki na potencję sięga coraz więcej mężczyzn, a problemy z utrzymaniem sprawności i aktywności seksualnej dotykają ludzi w różnym wieku. Zaburzona potencja może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, na szczęście na rynku mamy dostępnych całą gamę środków, które pomagają skutecznie rozprawić się z problemami, przywrócić witalność i poczucie pewności siebie. Sprawdź, jakie suplementy diety są najlepsze na potencję.

Skąd się biorą problemy z potencją?

Na męską potencję może wpływać wiele czynników, dlatego przyczyn takiego stanu rzeczy może być równie dużo. Jakie są najczęstsze przyczyny wpływające na problemy z potencją seksualną i zaburzenia erekcji?

Używki

Używki, takie jak alkohol, narkotyki czy nawet papierosy mogą mieć negatywny wpływ na sprawność seksualną. Substancje w nich zawarte wpływają negatywnie na naczynia krwionośne, obniżając przepływ krwi, a także przyczyniają się do obniżenia poziomu testosteronu.

Stres

Problemy z napięciem emocjonalnym i przewlekły stres również są niejednokrotnie przyczyną problemów z potencją, ponieważ mogą wpływać na brak erekcji i obniżenia jakości życia seksualnego.

Wiek

Wraz z upływem czasu, w organizmie człowieka zachodzi wiele różnych zmian. Starzenie się organizmu może powodować mniejszą potencję. Po 40 r. ż. poziom testosteronu w organizmie zaczyna się zmniejszać, co często prowadzi do mniejszej aktywności, dlatego po leki na erekcję najczęściej sięgają starsi mężczyźni.

Choroby

Przyczyną problemów na tle seksualnym mogą być również różnego rodzaju choroby, które utrudniają przepływ krwi. Powodem zaburzeń niejednokrotnie bywają również inne przyjmowane leki, które powodują różnego rodzaju skutki uboczne.

Dlaczego warto stosować naturalne suplementy na potencję?

Naturalne suplementy diety wpływają na układ krwionośny, poprawiając krążenie krwi, a także wspomagają układ nerwowy oraz hormonalny tym samym przyczyniając się do poprawy jakości życia intymnego. Dodatkowo najlepsze suplementy diety działają kompleksowo, dzięki czemu poprawiają ogólne funkcjonowanie całego organizmu oraz wpływają na poprawę samopoczucia.

Naturalne suplementy na potencję i libido

Utrzymywanie zbilansowanej diety i stylu życia, pozytywnie przekłada się nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale również na życie intymne oraz potencję, ponieważ tego typu problemy mogą wynikać z niedoborów witamin i składników mineralnych. Co należy dostarczać wraz z pożywieniem, chcąc poprawić jakość stosunku i jakie składniki powinny zawierać naturalne tabletki na potencję?

SELEN

Przyczynia się do zwiększenia poziomu testosteronu u mężczyzn i pełni ważną funkcję w wytwarzaniu komórek rozrodczych oraz jest składnikiem spermy. Warto również wiedzieć, że niedobór selenu może prowadzić do niepłodności. Źródła selenu w diecie, to np. orzechy brazylijskie, łosoś i tuńczyk.

Żeń-szeń

Działa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu, jest naturalnym afrodyzjakiem i sposobem na zwiększenie libido. Substancje w nim zawarte – ginsenozydy, wykazują bowiem podobne działanie, jak leki na zaburzenia erekcji. Zwiększają one uwalnianie tlenku azotu w organizmie, co wspomaga rozkurcz w naczyniach krwionośnych i powoduje zwiększony napływ krwi, eliminując zaburzenia wzwodu. Żeń-szeń wpływa także na poziom testosteronu i zwiększenie liczby i mobilności plemników.

Potencja seksualna w szczególności poprawia się dzięki koreańskiej odmianie tej rośliny. Najbardziej podnosi ona libido zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Cynk

To składnik, który pomaga w syntezie testosteronu. Podobnie jak selen, ma on wpływ na poprawę życia intymnego. Zwiększa libido, poprawia ruchliwość plemników a dodatkowo pozytywnie wpływa na prostatę.

Witaminy z grupy B

Witaminy z tej grupy, np. witamina B1, B2 (ryboflawina), B3 i PP (niacyna), to składniki, które tabletki na potencję dostępne bez recepty często zawierają. Wspomagają one układ krążenia, wpływając pozytywnie na ukrwienie ciała. Witamina B1 pobudza również produkcję hormonów płciowych i wpiera płodność. Znajdziemy ją w orzechach, wieprzowinie, warzywach strączkowych, szparagach rybach i wątróbce. Witamina B2 pomaga zaś zwalczać stres, wspomagając działanie układu nerwowego, znajduje się w migdałach, bananach, mleku, czy brokułach. Z kolei witamina B3 poprawia kondycję naczyń krwionośnych i również wspomaga układ nerwowych, dostarczymy ją sobie przy pomocy produktów pełnoziarnistych, orzechów i mięsa.

Witamina D

To składnik, który powinien być suplementowany w szczególności przez mężczyzn. Problemy z erekcją mogą bowiem wynikać z niedoboru witaminy D, gdyż jest ona kluczowym składnikiem na komórek wypełniających naczynia krwionośne. Witamina D ma ponadto dobroczynny wpływ na cały organizm – m.in. wspiera odporność, hamuje nadciśnienie, odpowiada za mocne kości i zęby, zatem jej suplementacja wyjdzie na dobre każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie.

L-arginina

To aminokwas niezbędny dla naszego zdrowia, odpowiadający za szereg działań w organizmie. L-arginina, wpływa na krążenie krwi i erekcję, poprawiając utrzymanie sprawności seksualnej.

Miłorząb japoński

To kolejny składnik, zwiększający ukrwienie narządów płciowych. Za sprawą zawartych w nich flawonoidów, działa pozytywnie na libido u kobiet oraz u mężczyzn.

Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Naturalne suplementy diety na potencję, to preparaty dostępne bez recepty, zawierające witaminy i składniki aktywne, pozytywnie wpływające na zdrowie, zaburzenia erekcji i sprawność seksualną. Są więc one całkowicie bezpieczne dla zdrowia i układu krążenia. Jednakże każdorazowo, jeśli kupujemy lek lub suplement diety, warto uprzednio zapoznać się z jego składem i wybierać preparaty zawierające skuteczne substancje o sprawdzonym działaniu. Warto również pamiętać o tym, by trzymać się zaleceń producenta i nie przekraczać rekomendowanej dziennej dawki preparatów.

Komentarz od Oli:

Zanieczyszczenie środowiska, stres, papierosy, nadmiar alkoholu, niska aktywność fizyczna, nieprawidłowa dieta, otyłość to tylko kilka przyczyn zaburzeń erekcji i pogorszenia jakości nasienia u mężczyzn. Warto włączyć do codziennej diety mężczyzn orzechy, które mają dobroczynny wpływ na pożądanie seksualne oraz na poprawę jakości orgazmu. Przykładowo orzechy laskowe, orzechy włoskie, migdały czy pistacje są również źródłem białka roślinnego, a także witaminy B6, magnezu, selenu, wapnia i fosforu.

Wybierając suplement wspomagający potencję u mężczyzn, zwróćmy uwagę, aby w składzie preparatu znalazły się witaminy: C, E, B12 oraz selen i cynk. Zarówno cynk jak i selen mają duży wpływ na jakość nasienia, chronią mężczyzn przed impotencją, zwiększają libido i aktywność plemników. Oba te składniki mineralne znajdziemy w żywności, m.in. w: rybach morskich, mięsie, ostrygach, krewetkach, pomidorach, zielonych warzywach oraz nasionach słonecznika. Silne przeciwutleniacze (witamina E oraz witamina C) poprawiają płodność u mężczyzn, chronią DNA plemników oraz pozytywnie wpływają na ich aktywność i długość życia. Z kolei witamina B12 bierze czynny udział w procesie spermatogenezy (produkcji plemników). Źródłem tych witamin w diecie są m.in.: mięso, jaja, sery, ryby, oleje roślinne, orzechy, produkty zbożowe, warzywa i owoce.

Dodatkowo warto wiedzieć, że według naukowych źródeł, dieta bazująca na produktach pochodzenia roślinnego korzystnie wpływa na pracę męskiego układu moczowo-płciowego oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się zaburzeń erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *