Skuteczne sposoby na wspomaganie odchudzania - MyBestPharm

Skuteczne sposoby na wspomaganie odchudzania

Stosujesz się do diety redukcyjnej, regularnie ćwiczysz i nie widzisz efektów swojej pracy? Taka sytuacja jest niezwykle stresująca i często odbiera chęć do działania.

Oto skuteczne sposoby, by wspomóc odchudzanie. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wielu przydatnych wskazówek.

Utrata masy ciała to złożony proces, wymagający od nas systematyczności w działaniu oraz cierpliwości. Wiele osób podejmuje trud związany z redukcją tkanki tłuszczowej, ale w niektórych momentach się poddaje, kiedy nie widzi efektów. Co zrobić? Jak prawidłowo przeprowadzić zdrowe odchudzanie?

Jak rozpocząć proces odchudzania?

Zmiany nawyków żywieniowych to bardzo trudny czas dla każdego z nas. Wiedza na temat zdrowego żywienia oraz co i kiedy spożywamy, ma kluczowe znaczenie, by schudnąć oraz dobrze się czuć.

Kluczowym punktem wyjścia do układania planu żywieniowego jest obliczenie, jak wygląda aktualne zapotrzebowanie energetyczne.

Zapotrzebowanie energetyczne jest to taka ilość kalorii, która jest niezbędna dla organizmu, by mógł prawidłowo funkcjonować zarówno dla podstawowych czynności życiowych, jak również na pokrycie aktywności w ciągu dnia.

Należy wiedzieć, że wartość zapotrzebowania kalorycznego jest uzależniona od kilku czynników, m.in aktualnej masy ciała, wieku, wzrostu, stanu zdrowia oraz poziomu aktywności fizycznej. Aby wyliczyć całkowite zapotrzebowanie, należy w pierwszej kolejności określić podstawową przemianę materii, a następnie pomnożyć poprzez współczynnik aktywności fizycznej.

WAŻNE

Obniżanie kaloryczności diety poniżej wartości PPM (podstawowa przemianę materii) to dość częste zachowanie osób, które stosują głodówki lub monodiety. Taki schemat niesie ze sobą ryzyko niedoborów wielu składników mineralnych oraz odżywczych. Ponadto często po zakończeniu takiego schematu wiele osób wraca do początkowego etapu, a więc mamy do czynienia z klasycznym efektem jo-jo.

Fundamenty zdrowego odchudzania

Wiedząc, od czego warto rozpocząć odchudzanie, warto przypomnieć sobie najważniejsze aspekty tego procesu.

  • Zbilansowana dieta.
  • Odpowiednie nawodnienie organizmu.
  • Aktywność fizyczna dostosowana do potrzeb organizmu.

Co jeść na redukcji tkanki tłuszczowej?

Wiele z nas słysząc słowo dieta odchudzająca, ma na myśli wiele wyrzeczeń, napady głodu czy stosowanie monotematycznych diet. Pamiętaj, że nie musi tak być! Zadbaj, by nowy etap stał się Twoim stylem życia. By bezpiecznie redukować masę ciała, trzeba zdrowo, różnorodnie jeść. W taki sposób dostarczysz wszystkich niezbędnych witamin, składników odżywczych kluczowych dla prawidłowej pracy twojego organizmu.

Zadbaj o podaż białka, które wpływa na uczucie sytości, tym samym po takim posiłku zredukujesz ryzyko występowania chęci na podjadanie. Warto spożywać takie produkty jak chude mięso, nasiona roślin strączkowych, jaja, ryby, a także chude produkty nabiałowe.

Zdrowe odchudzanie uwzględnia także podaż dobrych tłuszczy zawartych w takich produktach, jak orzechy, pestki, nasiona i oleje roślinne. Zdrowe kwasy tłuszczowe korzystnie wpływają na redukcję masy ciała, a także redukują poziom cholesterolu we krwi. Należy jednak pamiętać, by konsumować je z umiarem, gdyż zawierają spore ilości energii.

Warto spożywać posiłki w równych odstępach czasowych. Ilość konsumowanych posiłków dobierz do indywidualnych preferencji. Aczkolwiek zadbaj, by posiłki jeść w równych odstępach, tak by nie dopuszczać do dużego uczucia głodu, gdyż taka sytuacja zwiększa ryzyko podjadania.

Jak wspomóc odchudzanie?

By wesprzeć redukcję masy ciała, warto wprowadzić w codziennej diecie odchudzającej przyprawy, które przyspieszają przemianę materii. Spożywanie imbiru lub pieprzu zwiększa wydatki energetyczne organizmu poprzez zwiększone utlenianie tłuszczów. Do najskuteczniejszych przypraw wspierających spowolniony metabolizm należą pieprz cayenne, korzeń imbiru, ostra papryka. Dlaczego działają? Ich głównymi składnikami są piperyna, gingerol oraz kapsaicyna, które są odpowiedzialne za charakterystyczny smak. Dodatkowo potęgują wytwarzanie energii przez ludzki organizm, dlatego też przyspieszają metabolizm oraz spalanie tłuszczu.

Kolejnym ważnym aspektem mającym wpływ na odchudzanie jest odpowiednie nawodnienie. Niedobór płynów może skutkować bólami i zawrotami głowy, uczuciem zmęczenia i znużenia. Ogólne rekomendacje podpowiadają, że każdy z nas powinien spożywać około 30 ml na każdy kilogram masy ciała. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest włączenie do codziennego menu zielonej herbaty, która poprzez zawartość antyoksydantów, może także korzystnie wpłynąć na procesy odchudzania.

Czy sen i stres ma wpływ na odchudzanie?

Wiele z nas żyjąc w ciągłym stresie, nie zdaje sobie sprawy, iż ma to wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stały i długotrwały stres prowadzi do podwyższenia poziomu glukozy we krwi, co może prowadzić do rozwoju insulinooporności, jak również cukrzycy typu II. Stale wysoki poziom noradreanliny może skutkować występowaniem napadów głodu. Kortyzol powoduje odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Podsumowując, warto szukać możliwych sposobów radzenia sobie ze stresem, by odchudzanie było efektywne.

Nie mniej istotny dla naszego organizmu jest sen. Jeśli jest zbyt krótki, prowadzi do podwyższenia kortyzolu czyli hormonu stresu. Kluczowe jest zadbanie o higienę snu, a wiec warto odkładać światło niebieskie na 2 h przed snem, można dodatkowo wesprzeć się szklanką melisy czy technikami relaksacji przed zaśnięciem.

Suplementy diety jako wsparcie procesu odchudzania

Jeśli chcesz wesprzeć proces redukcji masy ciała, wprowadź do codziennej suplementacji MyBestSlim, jest to unikatowy preparat wspierający odchudzanie. W swoim składzie zawiera 28 substancji aktywnych naturalnego pochodzenia. W jego składzie znajdziemy ekstrakt z gorzkiej pomarańczy sprzyjający rozpadowi tłuszczów. Dodatkowo zawartość chromu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, a zawartość l-karnityny wspiera spalanie tłuszczu.

Podsumowując, proces odchudzania wymaga od nas cierpliwości oraz systematycznej pracy. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa, warto zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, która korzystnie wpływa na zdrowie i przyczynia się do utraty wagi. Cały proces należy wesprzeć umiarkowaną aktywnością fizyczną dopasowaną do Twoich możliwości. Jeśli chcesz usprawnić proces redukcji masy ciała, włącz do codziennej diety przyprawy przyspieszające metabolizm oraz dobrej jakości suplementy diety. Działaj i nie poddawaj się!

 

Najczęściej zadawane pytania

Oto jaki czynniki są ważne dla zdrowego odchudzania?

  • Zbilansowana dieta.
  • Odpowiednie nawodnienie organizmu.
  • Aktywność fizyczna dostosowana do potrzeb organizmu.

MyBestSlim, jest to unikatowy preparat wspierający odchudzanie. W swoim składzie zawiera 28 substancji aktywnych naturalnego pochodzenia. W jego składzie znajdziemy ekstrakt z gorzkiej pomarańczy sprzyjający rozpadowi tłuszczów. Dodatkowo zawartość chromu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi, a zawartość l-karnityny wspiera spalanie tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *