-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Tabletki na pozbycie się wody z organizmu - MyBestPharm

Tabletki na pozbycie się wody z organizmu

Woda stanowi podstawowy składnik organizmu człowieka. Bez jedzenia możemy przeżyć nawet kilka tygodni, a bez tego cennego eliksiru życia zginiemy już po kilku dniach. Jej zawartość zmienia się z upływem lat.

Zawartość wody w składzie ciała

Wśród małych dzieci stanowi ona, aż 75% składu ciała, a u osób dorosłych około 55-60%. Utrata 3% tego składnika z ciała powoduje zmęczenie, a 10% ma poważne zagrożenie dla życia.

Nawyki, a zawartość wody

Nasze codzienne nawyki mają kluczowy wpływ na zawartość wody w organizmie. Powinniśmy dostarczyć jej 30 ml na każdy kilogram masy ciała każdego dnia. Jeżeli niepokoi nas drastyczna zmiana sylwetki – czujemy: opuchniecie, ciężkość, wzrost masy ciała, zamglenie umysłu, bóle głowy może być to spowodowane przez problem z gospodarką wodną w organizmie.

Poniżej przedstawimy Ci porady dotyczące zdrowia.

Co się składa na stopień nawodnienia?

Na początek zacznijmy od tego, że ilość wody jaką powinniśmy dostarczyć w ciągu dnia zależy indywidualnie od każdego organizmu. Wpływa na to nasz tryb życia, płeć, wiek, temperatura otoczenia, stan fizjologiczny np.: ciąża, miesiączka, czy przetrenowanie.

Bilans wodny w ciele

Źródła tego składnika w naszej diecie to:

 • płyny,
 • dostarczany pokarm,
 • procesy metaboliczne.

Wydalanie wody następuje poprzez mocz, oddychanie, pot, a także kał. Ilość przyjmowanych, a wydalanych płynów powinien być równy. Istnieje wiele możliwości do tego, by proces usuwania wody z organizmu został zakłócony.

Analiza obecnych nawyków żywieniowych?

Jeżeli odczuwasz: nagły wzrost masy ciała, opuchnięcie, wzdęcia, powiększone obwody w ciele pomimo braku zmian w sposobie odżywiania oraz aktywności fizycznej to znak, że mogło pojawić się u Ciebie zatrzymanie wody w organizmie.

Zanim rozpoczniesz usuwanie wody z organizmu przeskanuj swój dotychczasowy sposób odżywiania.

Co wpływa na zatrzymywanie wody?

Jeżeli spożywasz zbyt dużą zawartość soli może przyczyniać się to do zatrzymywania nadmiaru wody w organizmie, a to przełoży się na Twoją masę ciała. Kluczowe jest: utrzymywanie zróżnicowanej diety, ograniczanie cukru, produktów wysokoprzetworzonych. Ilość dostarczanego błonnika pokarmowego w ciągu dnia wspomaga odchudzanie. Daje poczucie sytości, tworzy żele w jelitach i zbiera toksyny w organizmie. Alkohol uszkadza komórki nerwowe i powoduje zatrzymywanie wody. Miesiączka, ciąża, problemy hormonalne (niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, zaburzenia gospodarki węglowodanowej) również wpływają na bilans wodny. Należy chronić się przed nieodpowiednią dietą.

Analiza Twojego stylu życia

Zanim będziesz chciał/a rozpocząć usuwanie wody z organizmu sprawdź czy istnieje możliwość, że nie masz jej za mało. Im mniej płynów spożywamy tym więcej organizm będzie starał się magazynować tego cennego składnika. W ciągu dnia należy przyjmować minimum 2,5 litra płynów – tyle wynosi dzienny bilans wodny. Miesiączka u kobiet sprzyja magazynowaniu wody w organizmie, sprawdź kiedy jest przewidywany czas jej rozpoczęcia. Analizuj ile płynów spożywasz, a ile wydalasz z organizmu, jeżeli zauważasz duże dysproporcje może być to spowodowane poprzez niewydolność nerek. Dodatkowo układ krążenia, praca serca jest ściśle powiązana z prawidłowym stopniem nawodnienia organizmu.

Co zrobić kiedy woda mi się zatrzymuje?

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego należy udać się na wizytę do lekarza.

Co wspomaga wydalanie wody?

Jeśli wyeliminujesz przyczyny, które powodują możliwość pojawienia się zbyt małej ilości wody mamy dla Ciebie wskazówki po jakie rośliny możesz sięgnąć:

 • Czystek kreteński ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, a także chroni przed działaniem wolnych rodników.
 • Liść bukko ma działanie, które sprzyja prawidłowej pracy układu moczowego. Działa rozkurczowo, przeciwzapalnie, antyseptycznie. Jeżeli odczuwasz ból przy oddawaniu moczu, masz skąpomocz, zapalenie nerek staraj się spożywać herbatę z tą drogocenną rośliną.
 • Mniszek lekarski wspiera dobre funkcjonowanie nerek, a także zapobiega powstawaniu piasku i kamieni. Korzenie mniszka lekarskiego wspierają pracę wątroby i układu pokarmowego.
 • Liść pietruszki możesz dodawać do soków owocowo-warzywnych, smoothie, zup, sałatek poza usuwaniem nadmiaru wody z organizmu wpływa również na procesy oczyszczające w organizmie.
 • Korzeń cykorii ma właściwości moczopędne, wpływa korzystnie na nadmiar lipidów i cholesterolu we krwi.
 • Zielona herbata poza działaniem przeciwnowotworowym, ma właściwości wspomagające pracę wątroby oraz przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli zauważysz u siebie cellulit wodny regularne picie tej herbaty i ziela pokrzywy wpłynie na eliminację wody, co może przełożyć się na strukturę tkanek w organizmie.

  Herbatki ziołowe, a nadmiar wody.

Staraj się spożywać herbatki z tych roślin, które wyszczególniliśmy powyżej 2-3 razy w ciągu dnia i z pewnością zauważysz jak nadmiar wody w organizmie zniknie.

MyBestDetox

Suplement ten posiada 11 składników pochodzenia naturalnego. Jego główne działanie to oczyszczanie, antyoksydacja – ochrona przed działaniem wolnych rodników oraz pokonywanie stresu.

Jeżeli zależy Ci na:

Wsparciu prawidłowego działania twojej wątroby, układu pokarmowego, układu krążenia, nerek i płuc,

Pomocy w pozbyciu się nadmiaru wody w organizmie, zrzuceniu zbędnych kilogramów,

Korzystaniu z suplementów, które mają wysoką standaryzację, są przebadane przez akredytowane labolatorium Eurofins Polska,

To sięgnij po suplement MyBestDetox.

Cellulit wodny skąd się bierze?

Zamiana stylu życia z aktywnego na siedzący, stała praca za biurkiem, obcisłe ubrania, buty na szpilkach sprzyjają wystąpieniu cellulitu wodnego – obrzękowego. Dzieje się tak na podstawie utrudnionego przepływu limfy i wody.

Tabletki na pozbycie się wody z organizmu

Zanim sięgniesz po suplement diety postaraj się poznać przyczynę, dlaczego akurat u ciebie dochodzi do zatrzymywania wody w organizmie. Jeżeli wykluczysz wszelkie powody, które mogą temu sprzyjać to suplementy diety mogą wspomóc doraźne pozbycie się tego składnika z Twojego ciała.

Jak wybrać tabletki na nadmiar wody w organizmie?

Zapoznaj się z zastosowaniem produktu jakim jest dany środek. Nie każdy suplement diety ma dobry skład przeanalizuj go. Pamiętaj, żeby przechowywać opakowania w sposób niedostępny dla dzieci. Zachęcamy do sięgania po naturalne składniki takie jak mniszek lekarski, opuncja figowa, ekstrakt z: nasion winogron, ziela nawłoci, zielonej herbaty, które pomagają usunąć nadmiar wody z organizmu. Nie zażywaj więcej niż jedno opakowanie.

Na co możesz zwrócić uwagę jak chcesz sięgnąć po tabletki?

Tabletki na pozbycie się wody z organizmu coraz częściej trafiają na rynek. Jednak ich skład zawiera substancje glazurujące, czy substancje przeciwzbrylające. Mają one niekorzystne działanie na stan jelit. Substancje wypełniające, które często pojawiają się w suplementach diety to: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu, celuloza mikrokrystaliczna.

Najważniejsza wskazówka

Jeśli czujesz, że coś jest nie tak udaj się na wizytę do lekarza i wykonaj badania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *