Naturalne metody detoksykacji – jak bezpiecznie oczyścić organizm? - MyBestPharm

Naturalne metody detoksykacji – jak bezpiecznie oczyścić organizm?

Wiele osób wraz ze zbliżającą się wiosną wprowadza detoksykację organizmu. Część osób myli jednak pojęcie detoksykacji z dietą odchudzającą. Ten proces ma na celu usuwanie toksyn z organizmu, a nie redukcję masy ciała.

Sprawdź, jak zrobić detoks organizmu.

Detoks organizmu – na czym polega?

Detoksykacja organizmu jest metodą usuwania z organizmu toksyn a także zbędnych produktów przemiany materii, które powodują, iż czujemy się ciężko, ospale, a dodatkowo cierpimy na niestrawność czy inne dyskomfortowe objawy.

Detoksykacja organizmu – kiedy wprowadzać?

Wiele osób wprowadza dietę oczyszczającą w sytuacji, kiedy w ostatnim czasie w ich codziennym jadłospisie pojawiały się wysokoprzetworzone posiłki lub produkty z dużą zawartością cukrów prostych i soli, przez co borykają się z uczuciem ciężkości i obrzękami.

Jeśli obserwujesz u siebie spadek energii i chęci do działania, problemy z redukcją masy ciała czy też problemy z prawidłowym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego, Twój organizm daje znać, że czas na oczyszczanie organizmu.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Istnieje wiele metod oczyszczania organizmu z toksyn. Jedną z nich jest wprowadzanie powolnych zmian w nawykach żywieniowych.

Jakie zatem produkty, powinny się znaleźć w codziennym menu?

Woda – jej głównym zadaniem jest nawadnianie i oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn. Każdy z nas powinien dbać, by spożywać minimum 2 litry wody dziennie. Należy wziąć też pod uwagę temperaturę otoczenia czy rodzaj uprawianej aktywności.

Zielona herbata – skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, wspiera proces trawienny. Ponadto przyspiesza metabolizm oraz ma na celu neutralizację wolnych rodników tlenowych.

Błonnik pokarmowy – jego głównym celem jest poprawa pracy jelit. Usprawnia proces usuwania toksyn, przyspieszając perystaltykę jelit.

Cytryna – rekomenduje się spożywanie wody na czczo z wyciśniętym sokiem z połówki cytryny wspierając pracę wątroby. Pozwala na efektywniejsze oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jabłka – ze względu na zawartość błonnika rozpuszczalnego działającego wspierająco na gospodarkę węglowodanową, warto je wprowadzać do codziennej diety. Co więcej, spożywanie jabłek ma korzystne działanie na pracę jelit, działając protekcyjnie na zaparcia. Wspomaga również odtrucie organizmu.

Natka pietruszki – nie tylko ma działanie moczopędne, ale także działa ochronnie przed infekcjami dróg moczowych. Wspiera detoks organizmu.

Zioła na oczyszczanie organizmu

Obok produktów naturalnych wspierających przemianę materii, warto znać i stosować zioła. Oto najważniejsze z nich.

Kurkuma – znana jest jako roślina przyprawowa. Ma silne działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Wspomaga pracę wątroby oraz jej regenerację, biorąc udział w mechanizmach detoksykujących.

Pokrzywa – bardzo znany surowiec, stosowany ze względu na właściwości detokyskujące. Ma działanie moczopędne, odkażające. Jest to bogate źródło kwasów organicznych, triterpenów, flawonoidów.

Mniszek lekarski – jego zastosowanie w oczyszczaniu organizmu z toksyn jest bardzo powszechne. Wykazuje działanie moczopędne, wspiera pracę wątroby, a także wspomaga wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii.

Skrzyp polny – wykorzystywany jest w lecznictwie ze względu na właściwości moczopędne. Wyciągi ze skrzypu mogą być stosowane u pacjentów ze schorzeniami dróg moczowych.

Ostropest plamisty – znany jest z właściwości wspierających prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Zawiera w swoim składzie sylimarynę, która zapobiega szkodliwemu działaniu toksyn na wątrobę. Można go dodawać do sałatek, past do kanapek, koktajli czy smoothie. Ostropest wspomaga trawienie, wspierając układ pokarmowy.

Inne metody detoksykacji organizmu

Istnieje wiele innych sposobów na wsparcie naszego organizmu podczas procesów oczyszczania. Jeśli planujesz wprowadzić bardziej radykalne metody detoksykacji organizmu, pamiętaj o tym, by nie trwały one dłużej niż kilka dni i najlepiej, by były przeprowadzane pod okiem specjalisty.

Głodówka – dedykowana tylko dla osób zdrowych, nie mogą jej stosować osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby żołądka i jelit.

Dieta sokowa – polega na spożywaniu soków owocowych jak i warzywnych. Powinna być uzupełniania o lekkostrawne posiłki. Czas jej trwania to zazwyczaj 3 dni.

Dieta jednostronna – polega na spożywaniu przez cały okres jej trwania jednego produktu jak np. jabłek, kaszy jaglanej czy buraków.

Jak wspierać detoksykację organizmu?

Jeśli chcesz wesprzeć oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, rozważ wprowadzenie MyBestDetox. Jest to suplement diety który w swoim składzie zawiera wysokiej jakości składniki aktywne wspierające pracę wątroby. Duża zawartość między innymi ekstraktu z ostropestu i mniszka lekarskiego pomaga w oczyszczeniu organizmu z negatywnego wpływu wolnych rodników oraz toksycznych produktów przemiany materii, a obecność cynamonu i kurkumy wspomaga trawienie. Rekomendowany dla osób żyjących w ciągłym biegu, stresie, a także z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi.

 

Dobrym pomysłem na wsparcie organizmu jest suplementacja wysokiej jakości probiotyków. Szczepy probiotyczne wzbogacają mikroflorę układu pokarmowego, tym samym regulują wypróżnienia, co sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn. MyBestProBIO to suplement diety zawierający aż 30 szczepów bakteryjnych modulujących florę jelitową. Większa ilość szczepów, to większa szansa na właściwe osiedlenie się ich w jelitach. Pamiętaj, że nasze dobre bakterie zamieszkujące przewód pokarmowy są fundamentem dobrego samopoczucia i zdrowia.

Regularne odtruwanie organizmu jest ważne dla optymalnego samopoczucia i zdrowia każdej z nas. Dla optymalnego samopoczucia warto dbać o codzienną aktywność fizyczną, która nie tylko pobudza przemianę materii, ale także korzystnie wpływa na większość zachodzących w naszym ciele przemian.

Podsumowując, oczyszczanie organizmu ma kluczowe znaczenie dla optymalnej pracy naszego przewodu pokarmowego, co się wiąże z poprawą samopoczucia i zdrowia. Proces detoksykacji organizmu z toksyn to nie to samo co dieta oczyszczająca, aczkolwiek ma na celu odtruwanie organizmu z toksyn. Powinniśmy sobie zdawać sprawę, iż złe samopoczucie często wynika z zalegania toksyn w naszym organizmie. Dlatego warto do codziennej diety włączać produkty, które posiadają właściwości przeciwutleniające oraz chronią przed zakwaszeniem organizmu.

Najczęściej zadawane pytania

Detoksykacja organizmu jest metodą usuwania z organizmu toksyn a także zbędnych produktów przemiany materii, które powodują, iż czujemy się ciężko, ospale, a dodatkowo cierpimy na niestrawność czy inne dyskomfortowe objawy.

Jeśli chcesz wesprzeć oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn, rozważ wprowadzenie MyBestDetox,  suplement diety który w swoim składzie zawiera wysokiej jakości składniki aktywne wspierające pracę wątroby. Duża zawartość między innymi ekstraktu z ostropestu i mniszka lekarskiego pomaga w oczyszczeniu organizmu z negatywnego wpływu wolnych rodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *