-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Napoje zero na diecie: czy są zdrowym wyborem dla osób odchudzających się? - MyBestPharm

Napoje zero na diecie: czy są zdrowym wyborem dla osób odchudzających się?

 

 

Moment przejścia na dietę jest trudnym etapem dla każdego z nas. Dla wielu z tej grupy kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami w tym z rezygnacji z cukru. Nie słodzimy herbaty czy kawy, a co w takim razie ze słodkimi napojami. Często szukamy zamiennika czy stosowanie napoje zero na diecie są dobrym rozwiązaniem?

Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się czym zastąpić słodkie napoje.

Warto podkreślić, iż spożycie cukru w postaci ukrytej jest duże. Nadmiar spożywanego cukru prowadzi do wzrostu tkanki tłuszczowej , ale także wpływa negatywnie na procesy metaboliczne, zwiększając ryzyko wielu schorzeń. Dlatego warto znaleźć rozwiązanie na tą sytuację.

Napoje zero na diecie – co to?

Napoje zero to przede wszystkim produkty, które w swoim składzie nie zawierają białego cukru. Dlaczego są słodkie? W tych produktach oznaczonych jako bezcukrowe można znaleźć słodziki nadające słodki smak produktom. Najczęściej w składzie można znaleźć acesulfam k oraz aspartam. Warto podkreślić, iż dodawanie naturalnych słodzików do napojów typu zero to rzadsza procedura ze względu na dość wysokie koszta produkcji. Aczkolwiek zdarza się w niektórych produktach, iż znajdują się tam takie słodziki jak erytrytol czy ksylitol. Takie działanie będzie się wiązało z wyższą ceną danego produktu.

Ponadto w składzie napojów typu zero zawarty jest kwas fosforowy, który wpływa degradacyjnie na szkliwo oraz kości.

Czy napoje zero podnoszą cukier we krwi?

Napoje typu cola zero nie zawierają w swoim składzie białek, tłuszczów ani węglowodanów. By uzyskać smak słodki dodaje się słodziki syntetyczne takie jak aspartam. Środek ten nie wpływa na poziom glukozy we krwi w porównaniu do sacharozy. Aczkolwiek według specjalistów słodziki mogą mieć wpływ na poziom insuliny wytwarzanej przez organizm by przygotować się na przyjęcie porcji glukozy.

Napoje zero na diecie redukcyjnej – dobre rozwiązanie?

Powinniśmy sobie zdawać sprawę, iż zmiana nawyków to proces, który wymaga czasu jak i cierpliwości. Porzucenie dotychczasowych nawyków jest trudne, dlatego też nie zawsze da się z dnia na dzień porzucić spożywanie napojów typu coca cola czy innych zawierających spore ilości cukru. Warto podkreślić, iż całkowita eliminacja słodkich produktów, może być ciężka i w momencie kryzysu spowodować iż spożyjemy tych produktów za dużo. Dlatego powinniśmy rozważyć wprowadzenie alternatyw jakimi są napoje zero na diecie. Brak konieczności całkowitej rezygnacji z ulubionych produktów, przełoży się na efektywniejsze trzymanie ustalonych zasad w drodze do celu.

Czy napoje zero na diecie to zdrowszy wybór?

Pewnie nieraz zadajesz sobie to pytanie czy napoje zero na diecie odchudzającej to dobry wybór. Podczas redukcji masy ciała należy dbać o odpowiednie nawodnienie aczkolwiek wybieranie produktów typu zero nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Napoje zero to nie są zdrowe produkty. Poza zawartymi słodzikami obfitują w konserwanty, barwniki czy inne dodatki jak ich tradycyjne odpowiedniki. Ponadto należy pamiętać, iż w wielu tych produktach zawarte są duże ilości różnych dodatków E. Ich dawka jest określana jako bezpieczna, aczkolwiek udowodniono ich szkodliwe działanie na ludzki organizm.

Należy pamiętać, iż sztuczne słodziki spożywane w nadmiernej ilości zawarte w tych napojach mogą prowadzić do wielu dyskomfortowych objawów. Należy wyróżnić takie symptomy jak:

biegunki,

wymioty,

zawroty głowy.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż napoje zero na diecie nie zawierają kalorii, ale zawarta w nich kofeina może być przyczyną zwiększonego apetytu. Z tego powodu wzrost masy ciała może wzrosnąć na skutek większych porcji spożywanego jedzenia.

Napoje typu zero a tempo redukcji masy ciała

Warto podkreślić, iż odchudzanie to proces, by uzyskać założone cele i efekty, należy zadbać o deficyt energetyczny, dobrze zbilansowana dietę oraz odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Dieta cud nie istnieje, wszelkie głodówki czy silne ograniczenia zarówno ilości jak i jakości produktów przynoszą jedynie efekt na chwilę.

Napoje zero a mikroflora jelitowa

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż prawidłowy stan mikroflory jelitowej jest ściśle powiązany z optymalnym funkcjonowaniem organizm, Zaburzenia w składzie bakterii zasiedlających nasze jelita, może prowadzić do wielu chorób jak otyłość, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne czy także zaburzenia nastroju.

Warto wiedzieć, iż w napoje z ksylitolem korzystnie wpływają na odżywienie dobrych bakterii, aczkolwiek sztuczne aromaty i zamienniki cukru przynoszą odwrotny skutek. Liczne badania przeprowadzone z udziałem acesulfamu K oraz aspartamu wykazują negatywne oddziaływanie na dobroczynne bakterie co w konsekwencji może prowadzić do biegunek, nudności czy innych niekorzystnych objawów.

Napoje zero czy woda?

Podstawą zdrowego żywienia jest spożywanie dużych ilości wody mineralnej. Nawodnienie to klucz do sukcesu podczas redukcji masy ciała. Należy podkreślić, iż rozsądne ilości słodkich napojów bez kalorii mogą się okazać pomocne, gdyż restrykcyjne podejście do odchudzania oraz ciągłe ograniczenia mogą być przyczyną osłabienia jak i huśtawki nastrojów. Kiedy nagle decydujesz się na odstawienie ulubionych napojów gazowanych możesz doznać szoku, a napoje zero na diecie mogą stać się pomocne w takich sytuacjach.

Warto podkreślić, iż w napojach typu zero nie znajdziemy żadnych składników mineralnych, które są cenne dla naszego organizmu. Chodzi tu o wapń, magnez czy sód. Spożywanie w nadmiarze omawianych napojów nierzadko prowadzi do wielu poważnych konsekwencji wskutek zmniejszenia podaży składników mineralnych.

Jak korzystać z napoju zero?

Oto kilka ważnych punktów, które warto wdrożyć w życie.

  1. Pozwól sobie na wypicie napoju zero kiedy masz dużą ochotę na coś słodkiego smaku. Być może nie wybierzesz w takiej sytuacji batonika bądź tradycyjnej wersji napoju, a mimo to uzyskasz smak słodki. Oto najprostsze rozwiązanie na zamienniki cukru w codziennej diecie.
  2. Wymieszaj napój zero wraz z wodą. Dzięki temu nadasz wodzie smak napoju, a jednocześnie wypijesz go mniejszą ilość.
  3. Staraj się wybierać napoje zero o jak najkrótszym składzie. Dodatkowo kupuj te, które są słodzone stewią.
  4. Możesz wykonać samodzielne napój zero w domu. Do wody gazowanej dodaj świeżo wyciśnięty sok z ulubionego owocu i dosłódź go erytrytolem.

Podsumowując, redukcja masy ciała to przede wszystkim proces, na który składa się wiele czynników. Przede wszystkim warto skupić się na zbudowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, aczkolwiek wiele z nas do tej pory spożywało znaczne ilości napojów gazowanych z cukrem, które nie są obojętne dla naszego zdrowia jak i samopoczucia, dlatego też przechodząc na dietę szukamy zamienników, stąd coraz częściej wybieramy napoje typu zero. Z jednej strony to lepszy wybór, aczkolwiek wiele z nich które można spotkać w przemyśle spożywczym jest słodzona sztucznymi słodzikami co nie jest dla nas korzystne. Warto postawić na zdrowy rozsądek, jeśli od czasu do czasu sięgniesz po gazowane napoje zero na diecie nic się nie stanie.

Najczęściej zadawane pytania

Napoje zero to przede wszystkim produkty, które w swoim składzie nie zawierają białego cukru.

W tych produktach oznaczonych jako bezcukrowe można znaleźć słodziki nadające słodki smak produktom.

Całkowita eliminacja słodkich produktów, może być ciężka i w momencie kryzysu spowodować iż spożyjemy tych produktów za dużo. Dlatego powinniśmy rozważyć wprowadzenie alternatyw jakimi są napoje zero na diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *