-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Jak schudnąć z bioder? sprawdzone metody i wskazówki żywieniowe - MyBestPharm

Jak schudnąć z bioder? sprawdzone metody i wskazówki żywieniowe

Skinny

Wiele kobiet rozpoczynając redukcję masy ciała, często chce skupić się na określonej partii. Najczęściej to właśnie ten zakres najbardziej przeszkadza nam w wyglądzie. W zależności od sylwetki są to ramiona, brzuch czy biodra. Szerokie biodra są uznawane za atut kobiecej sylwetki, ale czy tak fatycznie jest? Czy możliwe jest by schudnąć z bioder?

Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak schudnąć z bioder.

Zanim przejdziemy do metod jak schudnąć, warto zastanowić się z jakich powodów masa ciała wzrasta.

Dlaczego tyjemy?

Na proces tycia ma wpływ wiele czynników. Wśród najważniejszych można wyróżnić:

  • brak lub bardzo niska aktywność fizyczna,
  • siedzący tryb pracy,
  • zbyt duża ilość przyjmowanych kalorii,
  • nieregularne posiłki oraz podjadanie pomiędzy nimi,
  • spożywanie dużych ilości słodyczy oraz przekąsek,
  • zbyt duża ilość przetworzonej żywności,
  • zaburzenia endokrynologiczne,
  • niektóre leki.

Tkanka tłuszczowa a zaburzenia metaboliczne

Warto podkreślić, iż skłonność do odkładania tkanki tłuszczowej zależy od gospodarki węglowodanowej oraz hormonalnej. Insulina jest hormonem mającym na celu regulacje poziomu glukozy we krwi. Obniżając ją, powoduje odkładanie cukru w postaci tkanki tłuszczowej. Insulina prowadzi do gromadzenia komórki tłuszczowe głównie w obrębie brzucha z tego powodu osoby borykające się z insulinoopornością mają do czynienia z otyłością brzuszną.

Warto wspomnieć, iż tkanka tłuszczowa w okolicy bioder ma związek także z hormonami. Głównie żeńskie hormony płciowe czyli estrogen ma wpływ na dystrybucję komórek tłuszczowych w szczególności w okolicach bioder jak i ud. Należy zdawać sobie sprawę, iż tkanka tłuszczowa w okolicy bioder ma często tendencję do bycia bardziej oporną na spalanie w porównaniu do tłuszczu zlokalizowanego w innych częściach ciała. Ma to związek z mniejszą aktywnością receptorów lipolitycznych, ułatwiających rozkład tłuszczu. Owszem szerokie biodra często uznawane są za atut, wiele kobiet często chce pozbyć się tkanki tłuszczowej z tej partii.

Dieta podczas redukcji masy ciała

Odpowiednio zbilansowana dieta ma kluczowy wpływ na na spalanie tkanki tłuszczowej. Zdrowa dieta uwzględniająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze nie tylko przyspieszy proces pozbywania się nadmiaru kilogramów, ale także odżywi ludzkie ciało.

Przede wszystkim warto skupić się na odpowiedniej podaży białka, które ma wpływ na szybkość redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto wybierać chude mięso, jaja, nabiał, ale także roślinne jego źródła jak: ciecierzyca, soczewica, fasola czy tofu. Białko daje uczucie sytości, dzięki czemu ma wpływ na zmniejszoną chęć na podjadanie.

Niemniej ważne jest spożywanie węglowodanów złożonych, które dzięki zawartości błonnika, dają uczucie sytości na dłużej, gdyż stopniowo uwalniają glukozę we krwi. Błonnik sprzyja zdrowemu trawieniu. Ponadto takie produkty jak kasza, ryż czy makaron dostarczają także składników mineralnych, istotnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. W pierwszej kolejności warto ograniczyć podaż węglowodanów prostych oraz białego pieczywa.

Zadbaj o podaż zdrowych tłuszczów takich jak oliwa z oliwek, orzechy, awokado. Są niezbędne dla każdego z nas, pomagają również w utrzymaniu długotrwałej sytości po posiłku.

Ponadto należy zadbać także o duże ilości warzyw, niosących ze sobą wiele składników przeciwzapalnych.

Zmniejsz ilość spożywanego cukru i soli. Nadmierna ilość spożywanej soli w codziennej diecie prowadzi do zatrzymywania wody w organizmie co ma negatywny wpływ na wygląd bioder.

Każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią podaż płynów, która jest niezwykle ważna podczas redukcji masy ciała. Dodatkowo zastanawiasz się co wykluczyć z diety? Słodkie napoje, słone przekąski, a także żywność przetworzoną to warto ograniczyć by efektywnie spalać tkankę tłuszczową.

Jaką wybrać aktywność fizyczną?

Aktywność fizyczna stanowi klucz do sukcesu podczas spalania tkanki tłuszczowej. Jednakże warto pamiętać, by dobierać formę aktywności do aktualnych preferencji i możliwości, tak by stała się naszym nawykiem, a nie karą tylko w dążeniu do celu. Najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda…

Jaką aktywność wybrać by schudnąć z bioder?

Regularne ćwiczenia mają kluczowe znaczenie w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej z szerokich bioder. Przede wszystkim należy je wykonywać regularnie, ale także zadbać o czas na regenerację organizmu.

Zatem jakie ćwiczenia wybrać? Mogą to być treningi wykonywane w domu bądź na siłowni, ważne by była to regularna aktywność fizyczna. Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z dolnych partii ciała warto zainteresować się poniższymi sportami:

pływanie,

nordic walking,

marsz,

bieganie,

ćwiczenia z piłką.

Podczas ćwiczeń zwiększa się szybkość oddechu, a także praca naszego serca co wpływa modulująco na przyspieszenie metabolizmu oraz prowadzi do utraty nadmiaru tłuszczu.

Być może zastanawiasz się jak ukryć szerokie biodra? Owszem możesz szukać rozwiązań, aczkolwiek warto nad tym aspektem pracować, systematycznie, a dotrzesz do celu.

Co suplementować?

Jeśli chcesz wesprzeć proces odchudzania, wprowadź MyBestSlim, dzięki któremu wiele kobiet już uzyskało wymarzone efekty. Zawiera on składniki aktywne, które nie tylko przyspieszają proces redukcji masy ciała, ale wykazują korzystny wpływ na procesy metaboliczne. Składniki aktywne zawarte w MyBestSlim  korzystnie wpływają na napady głodu oraz hamują łaknienie. Przyczyniają się do kontroli wagi, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowej tkanki tłuszczowej.

Jeśli borykasz się z nieprzyjemnymi dolegliwościami takimi jak zatrzymywanie się wody w organizmie, rozważ wprowadzenie MyBestAqua, jedynego produktu, który pomaga z dyskomfortowymi objawami PMS u kobiet, zwiększa wydalanie zgormadzonej nadmiernie wody, dzięki czemu jesteśmy w stanie efektywniej pożegnać nadmiar tkanki tłuszczowej.

Jak schudnąć z bioder? przede wszystkim skupić się wprowadzeniu odpowiedniej aktywności fizycznej by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kiedy chcesz schudnąć z ud, zerknij do naszego artykułu, a tym samym wzbogacisz wiedzę, jak pożegnać nadmiar kilogramów. https://mybestpharm.com/jak-szybko-schudnac-z-ud/

Podsumowując, odchudzanie to proces złożony wymagający czasu i cierpliwości. Przede wszystkim warto skupić się na zbudowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, a także zadbać o aktywność fizyczną. Odchudzanie z bioder jest trudne, na szczęście istnieją sposoby by wyszczuplić sylwetkę.

Najczęściej zadawane pytania

Wzrost masy ciała jest związany w szczególności z pracą siedzącą, niskim poziomem aktywności fizycznej, zbyt dużą ilością przyjmowanych kalorii.

Przede wszystkim należy wprowadzić zbilansowaną dietę z uwzględnieniem deficytu energetycznego oraz niewielkiej aktywności fizycznej.

By wesprzeć proces redukcji masy ciała, warto wprowadzić MyBestSlim. Zawiera on składniki aktywne, które nie tylko przyspieszają proces redukcji masy ciała, ale wykazują korzystny wpływ na procesy metaboliczne. Składniki aktywne zawarte w MyBestSlim  korzystnie wpływają na napady głodu oraz hamują łaknienie. Przyczyniają się do kontroli wagi, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowej tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *