Detoksykacja organizmu: sprawdzone metody na oczyszczenie z toksyn - MyBestPharm

Detoksykacja organizmu: sprawdzone metody na oczyszczenie z toksyn

Życie w ciągłym pędzie, stosowanie używek czy niezdrowej diety, wpływa negatywnie na pracę naszego organizmu. Gdyż wskutek zgromadzonych toksyn osłabiają zdrowie, a także nasze samopoczucie. W sposób naturalny poprzez układ moczowy oraz oddechowy pozbywamy się zbędnych produktów przemiany materii, ale są sytuacje, kiedy warto wesprzeć się innymi sposobami.

Czym jest detoksykacja i jakie są sprawdzone jej sposoby? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Detoksykacja – co to jest?

Inaczej detoks – oczyszczanie organizmu z toksyn przez znaczną część społeczeństwa jest mylone z dietą odchudzającą. Oczyszczanie organizmu to coś więcej niż odchudzanie. Jest to proces, który polega na usuwanie toksyn z organizmu oraz zbędnych produktów przemiany materii, które wskutek zalegania powodują takie symptomy jak: uczucie ciężkości, zmęczenia, a na dodatek nieprzyjemne dolegliwości trawienne (wzdęcia, nieregularne wypróżnianie oraz gazy).

Dlatego też warto słuchać swojego organizmu, jakie wysyła sygnały. Stąd takie objawy jak bóle głowy, obrzęki, problemy trawienne czy kłopoty ze snem i koncentracją powinny skłonić nas do oczyszczania organizmu.

Jakie są metody oczyszczania organizmu

Warto podkreślić, raz jeszcze, iż dieta oczyszczająca to nie jest dieta odchudzająca. Dbając o zdrową i zbilansowana dietę warto wzbogacić codzienne menu o warzywa i owoce pobudzające metabolizm. Można także wspierać się ziołowymi herbatkami. Warto na jakiś okres czasu wyeliminować produkty pszenne zawierające biały cukier, czerwonego mięsa oraz napojów m.in. kawy herbaty, słodkich napojów gazowanych. Długofalowo poprawi to metabolizm, dodatkowo wpłynie pozytywnie na siły witalne oraz wygląd skóry.

Mimo tak prostych modyfikacji, istnieje wiele metod oczyszczania organizmu, wymagają one bardzo restrykcyjnego podejścia, czas ich trwania jest krótki, zaledwie 1-2 dni. Do nich należą takie metody jak:

dieta sokowa – może być stosowania dłużej niż 2 dni, nawet do 2 tygodni. Polega na spożywaniu 3 razy dziennie soku z buraka kiszonej kapusty czy marchwi. Aczkolwiek nie należy rezygnować ze spożywania innych grup produktów spożywczych, ponieważ spożywanie dziennie tylko i wyłącznie soków, byłoby drastycznym rozwiązaniem dla ludzkiego organizmu. Należy ograniczyć spożywanie produktów wysoko przetworzonych, żywności typu fast-food, a także innych, które obciążają nasz przewód pokarmowy.

głodówka – może być stosowania tylko i wyłącznie przez osoby zdrowe, a więc takie, które nie cierpią na następujące schorzenia: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, problemy z trzustką, wątrobą czy żołądkiem. Czas stosowania tej metody wynosi 1-2 dni, gdyż jej dłuższe stosowanie może negatywnie wpłynąć na ludzki organizm, poprzez osłabienie układu odpornościowego, ale także zakłócić proces usuwania toksyn. Przy tym schemacie detoksykacji należy skupić się na spożywaniu dużych ilości wody.

Jak przeprowadzić detoksykację organizmu?

Aby prawidłowo przeprowadzić detoksykację organizmu z toksyn, należy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim upewnić, iż nie borykamy się z problemami zdrowotnymi. Warto pamiętać, by nie przechodzić z dnia na dzień na dietę sokową czy głodówkę, gdyż takie działania mogą przynieść więcej kłopotów niż korzyści. Należy także zdawać sobie sprawę, iż przy diecie głodówkowej należy wystrzegać się od dodatkowej aktywności fizycznej, ponieważ organizm jest już osłabiony. Przy restrykcyjnych dietach mogą pojawić się bóle głowy, zaburzenia wodno-elektrolitowe.

Oto najważniejsze zasady by wspierać detoksykację organizmu:

  • unikanie konsumowania dużej ilości produktów konserwowanych,
  • spożywanie warzyw i owoców, które w sposób wywołują oczyszczenie organizmu z toksyn, ale także wspiera proces trawienia,
  • dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu, minimum 2 litry wody dziennie,
  • ograniczenie spożywania mięsa,
  • zrezygnowanie z używek.

Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami?

Jeśli chcesz wesprzeć detoks organizmu możesz wprowadzić domowe sposoby na oczyszczanie organizmu. Polegają na zmniejszeniu spożycia szkodliwych produktów (konserwowane, sztuczne, smażone potrawy), ale także spożywanie większej ilości produktów naturalnie wspierających oczyszczanie organizmu toksyn. Do tych produktów można zaliczyć:

wodę – to kluczowy element przy oczyszczaniu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Jeśli spożywamy zbyt małej ilości wody mogą pojawić się następujące symptomy jak bóle głowy, suchość skóry, zaparcia czy zmęczenie. Organizm ludzki traci wodę poprzez oddawanie moczu, oddychanie czy pocenie się, z tego powodu należy uzupełniać jej poziom stale.

zielona herbata – jest to produkt, który jest rekomendowany nie tylko przy oczyszczaniu organizmu z toksyn, ale także wspiera proces redukcji tkanki tłuszczowej. Zielona herbata przyspiesza metabolizm wątroby, wspomaga pracę wątroby i trawienie. Warto jednak pamiętać o sposobie parzenia zielonej herbaty, maksymalnie 80 stopni Celsjusza.

żurawina – warto zdawać sobie sprawę, iż owoce jak i sok z żurawiny charakteryzują się działaniem antybakteryjnym, tym samym działa prewencyjnie w stosunku do osiedlania się bakterii w pęcherzu moczowym. Żurawina ma działanie moczopędne, tym samym przyspiesza proces oczyszczania organizmu z toksyn. Dodatkowo ma dużo błonnika reguluje wypróżnienia.

buraki – maja działanie oczyszczające i odkwaszające. Dodatkowo burak charakteryzuje się właściwościami przeciwutleniającymi, wspiera pracę wątroby . Posiada znaczne ilości błonnika, działając pobudzająco na pracę jelit, a tym samym pozwala szybciej usunąć toksyny.

cytryna – wspomaga pracę wątroby, a tym samym proces detoksykacji. Najlepszy sposób na jej wykorzystanie to spożywanie jej z wodą. Warto ją pić codziennie na czczo lub przed posiłkami, w ten sposób pobudza perystaltykę jelit, ale także skutecznie oczyszcza organizm

natka pietruszki – wspomaga trawienie i detoks organizmu. Ponadto usuwa metabolity leków z organizmu. Ma także właściwości moczopędne co pozwala skutecznie oczyścić organizm.

zioła – przede wszystkim dobre zastosowanie wykazują takie zioła jak: mniszek lekarski, fiołek trójbarwny, skrzyp polny i pokrzywa. Działają one moczopędnie oraz przeczyszczająco, wpływają na metabolizm, ale także mają pozytywne oddziaływanie na układ trawienny.

jabłka – zawierają kwasy organiczne dzięki czemu usuwają substancje toksyczne. Dzięki zawartości kwercetyny w jabłkach, eliminują wolne rodniki oraz wiążą część metali ciężkich. Potas zawarty w tych owocach, chroni przed zatrzymywaniem wody w organizmie, a ponadto przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu oraz produktów przemiany materii. Jabłka zawierają różne frakcje błonnika, dzięki czemu regulują wypróżnienia.

ostropest plamisty – zawiera w swoim składzie sylimarynę, chroniącą przed zakwaszeniem organizmu oraz wpływa na odtruwanie organizmu. Ponadto wpływa korzystnie na procesy trawienne. Wykorzystuje się go w leczeniu schorzeń wątroby.

 

Korzyści z detoksu

Skoro już posiadamy wiedzę jak oczyścić organizm z toksyn, warto zastanowić się nad pozytywnymi aspektami tego działania. Dzięki oczyszczaniu organizmu z nadmiaru toksyn można przede wszystkim zauważyć utratę nadmiaru wody, a także zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, przez co można liczyć na redukcję kilku zbędnych kilogramów.

Praca nie zamyka się na etapie jak właściwie przeprowadzić detoks organizmu, wymaga od nas zaangażowania na dalszych etapach, by ten efekt utrzymać na dłuższy czas. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o nawodnieniu, ale także ziołach, wspierających pracę przewodu pokarmowego, jak i zwiększających wydalanie nadmiaru wody.

Suplementy wspierające detoks organizmu

Myśląc o tym jak zacząć oczyszczanie organizmu, powinniśmy także zastanowić się nad odpowiednią suplementacją. Warto w takim razie rozważyć wprowadzenie preparatu MyBestAqua, który zawiera w swoim składzie najwyższej jakości ekstrakty roślinne, między innymi: ekstrakt z liści zielonej herbaty, ziela fiołka trójbarwnego, korzenia mniszka lekarskiego, ziela nawłoci, a także zawiera jeszcze witaminę C oraz miedź. Dzięki temu unikatowemu składu, wspiera funkcje wydalnicze nerek, co korzystnie wpływa na usuwanie wody z organizmu. Ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Czym wyróżnia się na tle innych preparatów? Ma udowodnione badaniami działanie, gdyż, aż 83% badanych kobiet zauważyło zmniejszenie natężenia opuchnięć.

 

Podsumowując, oczyszczanie organizmu jest istotne dla dobrego samopoczucia. Przede wszystkim warto zadbać o podstawy, mianowicie odpowiednio zbilansowaną dietę dostarczającą wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i składników odżywczych. Warto także dbać o sen jak i regenerację, a dodatkowo o prawidłowe nawodnienie, takie działania sprzyjają zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. jeśli już chcemy przeprowadzić oczyszczanie organizmu warto wprowadzić domowe sposoby, bądź indywidualnie dobraną suplementację.

Najczęściej zadawane pytania

Oczyszczanie organizmu to coś więcej niż odchudzanie. Jest to proces, który polega na usuwanie toksyn z organizmu oraz zbędnych produktów przemiany materii, często jest mylone z dietą odchudzającą.

Jeśli chcesz wesprzeć detoksykację organizmu, wprowadź preparat MyBestAqua, który stanowi kompleksowe wsparcie zdrowia kobiet. Wspomaga usuwanie wody z organizmu, uwalniając od opuchniętych nóg, brzucha czy twarzy.

Wśród produktów korzystnie wpływających na usuwanie nadmiaru wody z organizmu można wyróżnić: natkę pietruszki, zieloną herbatę, pokrzywę, ostropest plamisty, skrzyp polny czy opuncję figową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *