-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Suplementy na redukcje - MyBestPharm

Suplementy na redukcje

Czym jest redukcja?

Redukcja to proces zmniejszenie ilości kalorii, którą jest w stanie całkowicie spalić Twój organizm. Zanim osiągniemy wymarzoną sylwetkę należy podejść do tego z głową.

Jeśli źle zbilansujesz dietę redukcyjną możesz tracić mięśnie, wodę, a nie tkankę tłuszczową.

Najważniejsza wskazówka dotycząca suplementów diety wspomagających proces redukcji tkanki tłuszczowej jest taka, że stanowią one dodatek, jeżeli nie wprowadzisz drobnych zmian w swoich codziennych nawykach nie będziesz cieszyć się z efektów przyjmowania samych suplementów.

Poznaj kilka wskazówek na co zwrócić uwagę w trakcie redukcji i po jakie suplementy warto sięgnąć.

Jak prawidłowo przeprowadzić redukcję?

Należy wziąć pod uwagę, że prawidłowo przeprowadzona redukcja to proces długotrwały, w którym zachowujemy deficyt kaloryczny oraz zwiększamy aktywność fizyczną w celu usprawnienia procesów metabolicznych znajdujących się w organizmie.

Wyobraź sobie dwie osoby, które jedzą w ciągu dnia dokładnie to samo, ważą tyle samo, nie mają żadnych dodatkowych chorób. Jedna z nich wykonuje 12 tysięcy kroków dziennie, chodzi na zajęcia fitness lub ma treningi na siłowni trwające 1-2 godziny dziennie. Druga pracuje w biurze, dojeżdża do pracy i do domu samochodem, po pracy robi zakupy spożywcze, a czas wolny spędza na oglądaniu ulubionych seriali. Tempo redukcji tkanki tłuszczowej tych obu osób będzie inne.

Na jakie składniki spożywcze zwrócić szczególną uwagę?

Często słyszysz, że połowę tego co jesz w ciągu dnia powinny dostarczać warzywa. Warzywa to węglowodany, tak jak owoce, produkty pełnoziarniste, kasze, ryż, makaron. Jest to fakt, że warzywa stanowią potężne źródło witamin, nie zapominaj o dodawaniu niewielkich ilości tłuszczu do tych produktów spożywczych ze względu na wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K). To samo dotyczy smoothie, koktajli warzywno-owocowych dodatek awokado, orzechów nasion pozwoli Ci wchłaniać w pełni witaminy.

Tłuszcze stanowią największą wartość kaloryczną w przeliczeniu na 1 gram w porównaniu do białka czy węglowodanów. Tłuszcze wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego, a także hormonalnego. Dobre tłuszcze są w stanie obniżać cholesterol i trójglicerydy. Staraj się ograniczać tłuszcze zwierzęce np. smalec, łój – zawierają nasycone kwasy tłuszczowe.

Białko jest niezbędne do tworzenia białek ustrojowych, budowy i odbudowy tkanek. Stanowi składnik limfy, krwi, enzymów, czy hormonów. Zwiększa efekt termiczny pożywienia – spalasz dodatkowe kalorie trawiąc ten składnik. Białko buduje mięśnie i daje poczucie sytości.

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie 30 ml na 1 kg masy ciała. Ograniczaj cukier, żywność wysokoprzetworzoną. Staraj się przygotowywać posiłki samodzielnie, planuj je na 2 dni – oszczędzisz dzięki temu czas i pieniądze.

Dzięki aktywności wpływasz każdego dnia na większe spalanie tkanki tłuszczowej wykonując ćwiczenia cardio (bieganie, rower, orbitrek, kijki nordic-walking). Aby zacząć efektywnie rozpocząć czerpanie energii z tkanki tłuszczowej należy utrzymywać wyżej wymienioną aktywność powyżej 30min.

Co z treningami na czczo?

Ćwiczenia na czczo mogą spalać nawet 20-30% energii więcej. Jednak należy podejść do tego bardzo indywidualnie. Należy wziąć pod uwagę wszelkie jednostki chorobowe, Twoją wydolność organizmu oraz to jak się czujesz podczas ćwiczeń na czczo.

Co to jest tkanka tłuszczowa?

Jest to kompleks aktywny metabolicznie, narząd wydzielania wewnętrznego. Tłuszcze syntetyzowane są z glukozy w wątrobie, następnie transportowane przez krew i magazynowane.

Tkanka tłuszczowa, czy u każdego jest taka sama?

Można zaobserwować różnice pomiędzy zawartością tkanki tłuszczowej u mężczyzn i u kobiet. U mężczyzn wartość powinna wahać się w granicach 10-20% masy ciała, a u kobiet 20-30%.

Wraz z wiekiem obserwuje się wzrost zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie wynikającej ze zmian nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz zmian fizjologicznych, hormonalnych (np. ciąża, miesiączka).

Funkcje tkanki tłuszczowej?

Do głównych zadań tkanki tłuszczowej należy utrzymanie prawidłowej temperatury w ciele, ochrona przez urazami oraz magazynowanie energii – zabezpieczenie organizmu przed momentami, w których nie dostarczamy energii z pożywieniem. Stanowi „spichlerz” na okres „głodzenia”.

Otyłość ukryta

Czy pomimo prawidłowej masy ciała ilość tkanki tłuszczowej może być nieodpowiednia?

Jak najbardziej, wyróżniamy nowy typ otyłości tzw. otyłość ukryta. Jest wtedy kiedy Twoja masa ciała jest prawidłowa, a w składzie ciała masz zwiększoną zawartość tkanki tłuszczowej, mięśnie są na niskim poziomie. Może się do tego przyczynić niska aktywność fizyczna w ciągu dnia oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta – zbyt duża ilość cukrów prostych, zbyt długie przerwy pomiędzy posiłkami (kwestia indywidualna).

Pamiętaj, że ilość komórek tłuszczowych nigdy nie spadnie, może być ich tylko więcej. Zmienia się ich objętość.

Jak rozpocząć redukcję tkanki tłuszczowej

Spalanie tłuszczu można aktywować w organizmie uwalniając kwasy tłuszczowe poprzez aktywność lub deficyt kaloryczny. Sport wpływa na prawidłową pracę mięśni, a to przekłada się pozytywnie na proces odchudzania. Nieprawidłowo przeprowadzona redukcja może przyczynić się do skutków ubocznych w naszym organizmie.

W okresie redukcji tkanki tłuszczowej, deficycie kalorycznym ważne są procesy trawienia zachodzące w organizmie.

Na czas odchudzania wpływa podaż kalorii. Jeżeli jesz ich za mało – poniżej podstawowej przemiany materii wpływasz na zaburzenie metabolizmu, spowalniasz funkcjonowanie narządów, wchodzisz na wolniejszy bieg, może się to wiązać z utratą siły, problemów z koncentracją.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Tłuszcz stanowi źródło energetyczne. Najpierw spalamy tkankę tłuszczową znajdującą się we krwi, następnie tkankę tłuszczową wisceralną (jest to tłuszcz, który pokrywa narządy wewnętrzne znajdujące się w jamie brzusznej np.: wątroba, jelita, trzustka), a na końcu spalana jest tkanka tłuszczowa podskórna.

Na rynku dostępne są spalacze tłuszczu. Czy warto po nie sięgnąć? Stanowią one wsparcie w procesie redukcji masy ciała. Ich główne zadanie to pomoc w procesach metabolicznych w organizmie.

Pozytywny wpływ będą miały spalacze tłuszczu zawierające: żeń szeń, wyciągi z zielonej herbaty, pieprz cayenn (ostre przyprawy to źródło kapsaicyny), ekstrakty roślinne, l-karnitynę. Składniki te wpłyną na ciepłotę ciała, zdolności wysiłkowe. Dzięki nim zaczniemy efektywniej przeprowadzać redukcję tkanki tłuszczowej.

Po co sięgnąć podczas redukcji tkanki tłuszczowej?

Jeżeli chcesz wspomóc swój organizm w zmianie składu Twojego ciała staraj się bazować na naturalnych składnikach w suplementach.

  1. Odżywka białkowa – możesz po nią sięgnąć jeśli nie jesteś w stanie zaspokoić dziennego zapotrzebowania na białko z produktów spożywczych. Źródła białka znajdują się w mięsie, rybach, roślinach strączkowych oraz nabiale. Podaż białka jest istotna podczas redukcji, wpływa na tkankę mięśniową. Odżywkę białkową możesz zastosować po treningu, dodawać do posiłków, robić koktajl białkowy. Hydrolizat białka WPH – należy do białek, które są wchłaniane szybko i są łatwostrawne dla organizmu.
  2. BCAA to aminokwasy rozgałęzione (leucyna, izoleucyna, walina), ich suplementacja wpływa na opóźnienie zmęczenia psychicznego i fizycznego. Przyjmowanie BCAA wpływa na przyspieszoną regenerację mięśni, poprawia wydajność, jego efekt to spalanie tkanki tłuszczowej. Wskazane aminokwasy są metabolizowane w tkance mięśniowej, stają się one źródłem energetycznym, gdy organizm ich potrzebuje. Dzięki BCAA możesz robić progres w Twoich jednostkach treningowych.
  3. Kompleks witamin w formie suplementów diety jest wskazany u osób, które nie są w stanie zaspokoić dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne z produktów spożywczych. Podczas zmniejszonej ilości kalorii w ciągu dnia, wykonywaniu treningów, niektórych jednostek chorobowych może dojść do deficytu witamin, dlatego by wspierać swój organizm można sięgnąć po dodatkowe źródła witamin, które wspomogą prawidłowe działanie organizmu. Podczas treningów, należy wspierać organizm w składniki mineralne, witaminy, które wpływają bezpośrednio na regenerację układu nerwowego (witaminy z grupy B), wspomagają układ odpornościowy (np. wit C, D) oraz wpływają na działanie mięśni.
  4. Głównym zadaniem kreatyny jest wpływ na odbudowę tkanek, wspiera regenerację mięśni, reguluje poziom cukru zapewnia dostęp do energii komórkowej naszego ciała. W trakcie treningów siłowych włókna mięśniowe są rozrywane i odbudowywane za sprawą kreatyny mięśnie szybciej odzyskują swoją siłę. Jabłczan kreatyny jest najlepiej przyswajalną formą kreatyny, możesz ją znaleźć pod nazwą np. tri-malate. Jabłczan kreatyny nie powoduje retencji wody w porównaniu z monohydratem.

L-karnityna to naturalny spalacz tłuszczu jego działanie polega na transporcie wolnych kwasów tłuszczowych z rezerw organizmu do komórek, które wytwarzają energię. Najlepiej przyjmować ją na czczo i 30 – 60 min przed treningiem. Zwiększa hormon anaboliczny – insulinopodobny czynnik wzrostu IGF-1. Wpływa korzystnie na wzrost masy mięśniowej. Najlepsze działanie l-karnityny zauważysz podczas deficytu kalorycznego oraz treningów siłowych.

Odchudzanie, po jaki suplement sięgnąć?

Wiemy, że odchudzanie to długi czas. Jeżeli chcesz rozpocząć ten proces zadbaj o trwałą zmianę swoich nawyków żywieniowych. Ważna w redukcji jest również regularna aktywność fizyczna.

Sięgnij po najlepsze suplementy na redukcje.

MyBestSlim 2.0

MyBestSlim 2.0. jest preparatem dla każdej osoby, która planuje w sposób naturalny i bezpieczny rozpocząć odchudzanie, jeśli chcesz się cieszyć ze zbędnych kilogramów to dzięki niemu uregulujesz swój sposób jedzenia.

Jego skład to 19 substancji, w swoim składzie ma: witaminę B12, l-karnitynę, ekstrakty z roślin np. ekstrakt z gorzkiej pomarańczy.

MyBestSkinny

Jeżeli masz problem z częstym sięganiem po przekąski lub ciężko jest Ci nasycić się np. obiadem, korzystnym dla Ciebie będzie również MyBestSkinny.

Jest to nowatorski suplement diety na bazie Super Food w formie saszetki, którą rozpuszczasz w wodzie 300ml i pijesz przed planowanym posiłkiem lub stosujesz go pomiędzy nimi.

Zawiera w swoim składzie glukomannan, który ma udowodnione naukowo działanie odchudzające. Jedna saszetka to zaledwie 24 kalorie. Zawiera w swoim składzie substancje takie jak: mangan, miedź, żelazo, cholina, morwa biała i wiele innych substancji.

MyBestDetox

MyBestDetox to suplement, który bazuje na wyciągach roślinnych pochodzenia naturalnego, jest przeznaczony dla osób, które chcą wesprzeć wydolność organizmu, w szczególności narażonych na szkodliwy wpływ zanieczyszczenia środowiska, przewlekły stres psychiczny i fizyczny oraz dla osób przemęczonych.

MyBestDetox wpływa na regenerację wątroby, układ moczowy, trawienie, pomaga walczyć z wolnymi rodnikami. Zawiera żeń-szeń dzięki czemu wpływa na uwalnianie naturalnej energii każdego dnia.

Najlepsze suplement na odchudzanie to połączenie

MyBestSlim 2.0, MyBestDetox oraz MyBestSkinny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *