-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Spalacze tłuszczu: fakty i mity o popularnych suplementach - MyBestPharm

Spalacze tłuszczu: fakty i mity o popularnych suplementach

Spalacze tłuszczu to preparaty zawierające substancje wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej. Ich zadaniem jest wsparcie treningu i diety odchudzającej. Czy faktycznie działają, a ich stosowanie jest zdrowe dla naszego organizmu? Przedstawiamy fakty i mity o popularnych suplementach.

Spalacze tłuszczu – co to jest?

Spalacz tłuszczu to określenie, którym nazywane są suplementy diety przeznaczone dla osób, chcących zmniejszyć swoją wagę poprzez redukcję tkanki tłuszczowej. Składają się ze specjalnie opracowanej mieszanki składników aktywnych, które stymulują naturalne procesy metabolizmu. Spalacze tłuszczu są dostępne w różnych postaciach. Mogą mieć formę tabletek, kapsułek lub proszku do rozrobienia z wodą. Sposób ich dawkowania zależy od zawartości i intensywności działania preparatu. Wśród popularnych spalaczy tłuszczu znajdują się L-karnityna i kapsaicyna oraz naturalne substancje, jak ekstrakt z zielonej herbaty, kawa, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy czy kurkuma.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Jak wynika z nazwy, głównym zadaniem spalaczy tłuszczu jest…spalanie tłuszczu! Preparaty pozwalają także pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz blokują wchłanianie tłuszczów dostarczanych wraz z pożywieniem. Wspierają także naturalne procesy metabolizmu, dzięki czemu przemiana materii jest po prostu szybsza. Działanie spalaczy tłuszczu opiera się na różnych mechanizmach zależnych od tego, co jest główną substancją czynną danego suplementu. Na tej podstawie można je podzielić na preparaty, które wykorzystują proces termogenezy lub lipozy:

  • termogeneza – należy do naturalnych procesów, które zachodzą w naszym ciele. Organizm w trakcie przemian metabolicznych spala kalorie, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała lub ją podwyższyć. Proces sprawia, że czujemy się bardziej pobudzeni i pełni energii, przez co zwiększa się nasza wydolność i wytrzymałość podczas treningu. Substancje termogeniczne przyśpieszają proces przemiany materii oraz zwielokrotniają proces rozpadu komórek tłuszczowych. Naturalne spalacze tłuszczu wykorzystujące działanie termogenezy to m.in. guarana i kofeina.
  • lipoza – to proces przeprowadzany przy udziale hormonów nadnercza, czyli adrenaliny i noradrenaliy. W trakcie lipozy spalany jest tłuszcz wypełniający komórki tłuszczowe. Proces nasila się zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, kiedy to energia uwalniania jest w postaci ciepła. Wśród lipotyków znajdują się m.in. ekstrakt z zielonej herbaty, l-karnityna oraz chrom.

Jakie substancje przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej?

Już wiesz, na jakiej zasadzie działają spalacze tłuszczu. Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym składnikom aktywnym, które znajdziemy w składzie większości preparatów:

L-karnityna – wspiera wydolność organizmu oraz uczestniczy w procesach lipozy, wspomagając odchudzanie. Substancja uczestniczy w procesach redukcji masy ciała, wpływając na metabolizm glukozy i lipidów. Regularna suplementacja prowadzi do zwiększenia stężenia substancji w organizmie, co przyczynia się do lepszego utleniania tłuszczów oraz redukcji zapasów tkanki tłuszczowej.

Kofeina – jest znana ze swoich właściwości pobudzających. Dostarcza energii na czas treningu oraz stymuluje lipozę i poprawia tempo przemiany materii. Jej działanie lipogeniczne przyczynia się do lepszego metabolizmu kwasów tłuszczowych, przez co nie są one odkładane w formie zapasów. Jest to skuteczny spalacz tłuszczu, który jednak powinien być stosowany z umiarem. Przyjmuje się, że bezpieczne spożycie kofeiny wynosi 400 mg na dobę.

Kapsaicyna – kolejnym składnikiem aktywnym wykorzystywanym do redukcji poziomu tkanki tłuszczowej jest kapsaicyna, czyli substancja zawarta w papryczce chilli. To naturalny spalacz tłuszczu. Kapsaicyna bierze udział w procesach lipolizy i termogenezy, wspomagając odchudzanie. Suplementowana pozwala regulować odczucie głodu i sytości, przez co chętnie sięgają po nią osoby na diecie.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – pobudza pracę układu nerwowego i wspiera proces termogenezy podczas ćwiczeń. Odpowiednia koncentracja oraz wzrost temperatury ciała przekładają się na jakościowy trening i efektywne spalanie kalorii. Substancja wspiera procesy przemiany materii oraz wpływa na poprawę trawienia.

Ekstrakt z zielonej herbaty – zielona herbata zawiera kofeinę, która przyśpiesza przemianę materii i procesy metaboliczne. Ekstrakt z zielonej herbaty wspomaga spalanie tłuszczu z okolic brzucha oraz jest skuteczny w walce z cellulitem, ponieważ pozwala usunąć z organizmu toksyny. Obecność katechiny sprawia, że substancja szybciej utlenia tłuszcze oraz aktywuje komórki tłuszczowe do zużycia energii. Substancja zawiera także polifenole, czyli przeciwutleniacze, które chronią organizm przed procesami starzenia oraz powstawaniem stanów zapalnych.

Kwas linolowy – przyczynia się do zwiększenia lipozy oraz ogranicza akumulację spożywanych kwasów tłuszczowych w komórkach tłuszczowych. Ułatwia także usuwanie nadmiaru wody z organizmu, co sprzyja wysmukleniu sylwetki.

Kurkuma – spalacze tkanki tłuszczowej często zawierają także kurkumę. Jest to naturalna substancja, która może wspomóc w utracie lub utrzymaniu odpowiedniej wagi. Suplementowana lub dostarczana wraz z dietą zmniejsza leptynoodporność organizmu, czyli niewrażliwość komórek ciała na leptynę. Jest to hormon informujący mózg o tym, że żołądek jest już pełny.

Przedstawione powyżej składniki znajdziesz w wielu spalaczach tłuszczu dostępnych na rynku. Możesz także postawić na kompleksowy produkt, który zawiera aż 19 naturalnych składników wspomagających proces odchudzania i utrzymanie prawidłowej masy ciała. To suplement diety MyBestSlim 2.0. Obecne w składzie: piperyna, kapsaicyna, kofeina i L-karnityna wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększają poziom odczuwalnej energii, która przyda Ci się podczas treningu. Skuteczność działania potwierdziło aż 91% kobiet, które zauważyły przyśpieszenie redukcji tkanki tłuszczowej (badanie wykonane przez niezależny Instytut Hamilton Poland na grupie 62 kobiet), a także przyznanie certyfikatu jakości Eurofins Polska.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Wszystko zależy od składu suplementu. Co do zasady nie są one niebezpieczne, ale mogą zawierać substancje chemiczne, które na dłuższą metę mogą być szkodliwe dla organizmu. Znacznie bezpieczniej wybierać więc preparaty skomponowane z naturalnych składników. Sięgając po spalacze tłuszczu, pamiętaj także, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta oraz omówić korzystanie z suplementów diety ze swoim lekarzem i dietetykiem.

Wśród przeciwwskazań do stosowania spalaczy tłuszczu znajdują się problemy z układem krążenia, problemy z ciśnieniem, bezsenność i kołatanie serce. Po suplementy diety stymulujące spalanie tłuszczu nie powinny także sięgać osoby będące na lekach psychotropowych oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Stosowanie preparatów redukujących tkankę tłuszczową odradzane jest także w przypadku młodzieży i dzieci.

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Często osobom, które chcą zredukować masę ciała, zależy na szybkich efektach. Odchudzenie jest jednak procesem, do którego trzeba podejść z głową. Przyjmuje się, że bezpieczna utrata kilogramów to ok. 10% wagi wyjściowej w ciągu roku. Inne źródła przyjmują 0,5 kg tygodniowo. Wszystko jednak zależy tak naprawdę od organizmu, dlatego zarówno dietę, jak i plan ćwiczeń warto skonsultować z lekarzem, trenerem lub dietetykiem.

To samo dotyczy suplementów diety. Spalacz tłuszczu może w znacznym stopniu wspomóc efekty treningów na siłowni oraz diety odchudzającej, ale na pewno ich nie zastąpi. Najlepsze i najzdrowsze efekty uzyskasz, stosując odpowiednio zbilansowaną dietę oraz wykonując aktywność fizyczną dopasowaną do możliwości Twojego organizmu. Dopiero w tym miejscu pojawia się miejsce na suplementację.

Wybierając odpowiedni dla Ciebie produkt, zwróć uwagę na jego skład. Warto sięgać po suplementy, które bazują na substancjach pochodzenia naturalnego oraz są sprzedawane tylko w sprawdzonych źródłach np. aptekach lub stronach producentów z odpowiednią certyfikacją. W ten sposób efektywnie przyśpieszysz spalanie tkanki tłuszczowej, ale zrobisz to w sposób racjonalny i bezpieczny.

 

Najczęściej zadawane pytania

Spalacz tłuszczu to określenie, którym nazywane są suplementy diety przeznaczone dla osób, chcących zmniejszyć swoją wagę poprzez redukcję tkanki tłuszczowej

Wśród spalaczy tłuszczu należy wyróżnić: l-karnitynę, kofeinę, kapsaicynę, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, ekstrakt z zielonej herbaty.

MyBestSlim 2.0  to suplement zawierający, aż 19 składników aktywnych. Obecne w składzie: piperyna, kapsaicyna, kofeina i L-karnityna wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *