Najlepsze suplementy na rozbudowę masy mięśniowej - MyBestPharm

Najlepsze suplementy na rozbudowę masy mięśniowej

W procesie budowania masy mięśniowej często sięgamy po suplementy diety, które mają na celu pomoc w zwiększeniu progresu siłowego lub powodowanie, że regeneracja organizmu będzie znacznie szybsza. Zastanawiasz się, czy istnieje środek powodujący przyrost mięśni?

Sprawdź, jak mocne suplementy diety brać, aby trening przynosił najlepsze efekty i zbudować masę mięśniową, a wiedz, że proces budowania masy mięśniowej nie jest łatwy i wymaga pracy.

Jak zbudować masę mięśniową?

Jeśli chcemy zbudować imponującą siłę mięśni, sam trening siłowy nie wystarczy. Ważna jest właściwa dieta, zapewniająca odpowiednią ilość białka, tłuszczy i węglowodanów oraz potrzebnej do budowy mięśni nadwyżki kalorycznej. Dlatego ważną rolę pełni stworzenie odpowiedniego planu żywieniowego, aby ciężka praca w trakcie treningu siłowego przynosiła równie duże efekty w postaci przyrostu tkanki mięśniowej. Trening beztlenowy ma korzystny wpływ na zdrowie jak i samopoczucie, ale także pozwala na zachowanie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej.

Wiedz, że przyrost mięśni następuje w sytuacji, kiedy synteza białek mięśniowych jest wyższa niż ich rozpad, co skutkuje jego dodatnim bilansem.

W tym procesie równie ważna jest jest prawidłowa suplementacja, dobrana do indywidualnych potrzeb. Intensywny wysiłek fizyczny zwiększa także zapotrzebowanie na poszczególne witaminy czy minerały, dlatego warto się zastanowić na jakie nowe potrzeby organizmu musimy odpowiedzieć.

Co brać na szybsza regenerację?

Czy suplementy diety mogą wspomóc szybszą regenerację mięśni? Jeśli zawierają odpowiednie ku temu składniki – jak najbardziej. Które składniki najlepiej regenerują organizm?

Aminokwasy rozgałęzione (BCAA)

Aminokwasy, które dostarczamy w niedługim od treningu czasie, usprawniają syntezę białek, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja włókien mięśniowych, a ich suplementacja może również wpłynąć pozytywnie na zmniejszenie odczuwania tzw. zakwasów.

BCAA pomagają również w wykonywaniu bardziej efektywnego treningu, ponieważ dzięki tym aminokwasom znacznie później odczuwamy zmęczenie.

Glutamina

Jest jednym z popularniejszych aminokwasów o udowodnionym działaniu w zakresie regeneracji mięśni. Dodatkowo, zmniejsza katabolizm mięśniowy i równocześnie pełni istotną rolę w budowaniu białek mięśniowych oraz zwiększa produkcję azotu, co przyczynia się do przyspieszonego wzrostu mięśni.

Glutamina znajduje się w mięśniach szkieletowych i możemy ją dostarczyć w pożywieniu (np. w mięsie wołowym, jajkach, tofu, ryżu czy kukurydzy), lecz ilość tego składniku przyswajanego w diecie może nie być wystarczająca, dlatego, aby zwiększyć potreningową regenerację, warto wspomóc się suplementacją glutaminy.

Białko

To jeden z podstawowych składników mających wpływ na budowę masy mięśniowej, ponieważ jest on ich ważnym budulcem. Stosowanie odżywek białkowych przyczynia się do ochraniania tkanki mięśniowej, ponieważ przyjmowanie białka hamuje katabolizm mięśniowy. Dla organizmu, oznacza to, że mimo deficytu energetycznego nie będzie on wchłaniał mięśni.

Ważne jest, aby dostarczać białko niedługo po zakończonym treningu, dla szybszej regeneracji i pobudzenia przyrostu masy mięśniowej.

Jak zwiększyć siłę mięśni? Suplementy zwiększające siłę.

Kluczem w pracy nad wzrostem masy mięśniowej jest zbilansowana codzienna dieta. Kiedy trenujesz regularnie, a mimo to progres siłowy przestał być aż tak widoczny? Które z suplementów pomogą na zwiększenie siły?

Kreatyna

Stosowanie kreatyny, to popularny sposób na zwiększenie siły mięśni. Odżywki kreatynowe w znaczny sposób przyspieszają proces budowania masy mięśniowe oraz zwiększają efektywność treningu ukierunkowanego na wzrost masy mięśniowej. Nic dziwnego, jest on bardzo skuteczny i daje szybkie, łatwo zauważalne efekty.

Kreatyna pozwala na zwiększenie zasobów ATP – głównego źródła energii, dzięki czemu jej poziom spada znacznie wolniej, a Ty masz więcej siły i później odczuwasz zmęczenie.

Na rynku, kreatyna występuje pod różnymi formami, jedną z najpopularniejszych jest monohydrat kreatyny, który w kulturystyce zaczął być stosowany już kilkanaście lat temu. Jego nowszą formą jest jabłczan kreatyny, nie powodujący skutków ubocznych takich jak gromadzenie się wody podskórnej, co może występować w przypadku monohydratu.

Arginina

Powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych a co za tym idzie, zwiększenie ilości tlenku azotu we krwi. Tym samym poprawia transport glukozy oraz aminokwasów do mięśni, dzięki czemu zwiększa się nasza siła.

Beta-alanina

Beta-alanina wspomaga wytrzymałość i opóźnia powodujące zmęczenie organizmu, dzięki czemu zwiększają się jego zdolności wysiłkowe. Jest ona więc często wykorzystywana przez sportowców wytrzymałościowych.

Dodatkowo, suplementacja tego składnika, sprawia, że zbierający się w mięśniach kwas mlekowy szybciej znika z organizmu, mięśnie lepiej się regenerują i wpływa to korzystnie na naszą siłę.

Najlepsze suplementy na siłę

Na rynku mamy bogaty wybór różnego rodzaju suplementów dla sportowców, które obiecują wzmocnić nasze mięśnie, dzięki czemu pozwalają podnosić coraz to większy ciężar i szybciej regenerować organizm, nie pozwalając na przetrenowanie.

Wybór najlepszych suplementów na siłę wymaga dokładnego rozważenia kilku kluczowych czynników. Przede wszystkim określ swoje cele treningowe. Zrozum, jakie są Twoje konkretne cele. Czy chcesz zwiększyć siłę maksymalną, wytrzymałość mięśniową, czy może masę mięśniową? Twoje cele wpłyną na wybór odpowiednich suplementów.

Magnez

Warto również pamiętać o suplementacji magnezu. Znaczna jego część znajduje się w tkankach mięśniowych, głównie w mięśniach i bierze udział w dostarczaniu im energii, jest on więc ważnym składnikiem podczas intensywnych treningów siłowych.

Wpływ magnezu na kości, minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji, a jego niedobory w organizmie mogą skutkować mniejszą wydolnością ruchową, osłabioną siłą mięśni, drętwieniem kości czy bólem i kurczem mięśni. Dlatego też suplementacja tego pierwiastka jest niezwykle istotna u osób aktywnych fizycznie.

Wybierając magnez, zwróć uwagę na jego warunkującą wchłanialność formę. Dobrze również, aby suplement miał w składzie również witaminy i minerały wspomagające jego działanie.

Bardzo dobrym preparatem z magnezem jest MyBestMagnesia, która zawiera 5 organicznych, najlepiej wchłanianych jego form (organiczne związki magnezu mają potwierdzoną wchłanialność na poziomie 70%, podczas, gdy nieorganiczne jedynie 10%). Dodatkowo MyBestMagnesia zawiera szereg witamin i substancji pomocniczych, takich jak witamina B12, D-biotyna, cynk i witamina B6.

Suplementy, które najbardziej pobudzają mięśnie do rozrostu

Dostępne na rynku preparaty na rozbudowę mięśni zawsze obiecują spektakularne efekty, jednakże nie każde działają tak samo dobrze na organizm. Często możemy spotkać suplementy, które tak naprawdę nie wykazują praktycznie żadnego działania lub nawet mogą być szkodliwe.

Jak wybrać najlepszy suplement na rozbudowę masy mięśniowej?

Po pierwsze, przy wyborze jakiegokolwiek suplementu warto zapoznać się ze składem odżywki, w której powinna się znaleźć odpowiednia ilość składników aktywnych o potwierdzonym, realnym wpływie na organizm. Składniki, których poszukujemy w takich odżywkach, to np. kreatyna, cytrulina, tauryna, beta-alanina czy BCAA.

Najlepiej również, aby w suplementach znajdowały się jedynie naturalne substancje, nie powodujące ewentualnych niepożądanych skutków ubocznych.

Warto również zrobić mały reserach w kwestii opinii innych konsumentów, którzy chętnie dzielą się wrażeniami np. na forach internetowych. Rzetelne oceny innych użytkowników mogą być wartościowym wsparciem do przemyślanego zakupu suplementu.

Na koniec warto przypomnieć, że najważniejsza kwestia w przypadku jakiejkolwiek suplementacji jest taka, że ma ona być uzupełnieniem zbilansowanej diety, dostosowanej do potrzeb naszego organizmu.

Podsumowując: proces budowania mięśni jest złożony i wymaga czasu. Należy skupić się na zbilansowanej diecie, dostarczającej wszystkich niezbędnych składników odżywczych jak jakościowa źródła węglowodanów oraz białka i tłuszczy . W procesie budowania masy mięśniowej nie można zapominać o kluczowej roli wysiłku fizycznego. Możesz też wesprzeć wzrost mięśni przez odpowiednie odżywki białkowe. Wybór najlepszych suplementów na siłę powinien być dokładnie przemyślany i oparty na analizie składu, opinii użytkowników oraz konsultacji ze specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *