-10% z kodem WIOSNA10 i gwarancja dostawy przed majówką

Najlepiej przyswajalny kolagen, czyli jaki? - MyBestPharm

Najlepiej przyswajalny kolagen, czyli jaki?

 

Zacznijmy od tego, czym jest kolagen

Kolagen jest białkiem, znajdującym się w: kościach, skórze, mięśniach, ścięgnach. Jest składnikiem tkanek i komórek. Poprawia elastyczność skóry, prawidłowe funkcjonowanie stawów i mięśni.

Co wpływa na zmianę zawartości kolagenu w organizmie człowieka?

 • wiek – im więcej mamy lat, tym mniejsze są nasze zdolności do wytwarzania tego białka,
 • jednostki chorobowe np. zaburzenia hormonalne,
 • praca – uszkodzenia mechaniczne ciała,
 • sport – zwiększona aktywność fizyczna,
 • przebywanie na słońcu – promienie UV padające na skórę,
 • niskie temperatury.

Wymienione czynniki wpływają na: funkcjonowanie układu szkieletowego, odbudowę chrząstki stawowej, występowanie problemów z kręgosłupem, wyglądem skóry i stanem włosów.

Wiek, a kolagen

Naturalny kolagen w organizmie człowieka znajduje się w skórze. Pogarsza jednak swój stan wraz z upływem lat.

W młodym organizmie kolagen ulega systematycznej wymianie i odbudowie (około 3 kg rocznie).

Od 25 roku życia produkcja kolagenu zmniejsza się, a po 60 roku życia białko to przestaje być wytwarzane przez organizm człowieka.

Jaki wyróżniamy kolagen?

Wyróżniamy:

 • kolagen rybi (morski),
 • kolagen bydlęcy,
 • kolagen wieprzowy,
 • kolagen wołowy.

Gdzie znajdziesz kolagen w produktach spożywczych?

Kolagen naturalnie znajduje się w:

 • zupach bazujących na wywarach kostnych długo gotowanych,
 • galaretkach warzywnych, owocowych, mięsnych, rybich,
 • kurzych łapkach gotowanych,
 • rybach,
 • potrawach na bazie żelatyny.

  Jak poprawić wchłanialność kolagenu?

  Aby organizm wchłaniał kolagen, należy zadbać o spożywanie w ciągu dnia odpowiedniej ilości witaminy C, która stymuluje jego produkcję. Warto w tym celu jeść galaretki owocowe z dużą ilością owoców bogatych w tą witaminę (np. cytrusy, truskawki, maliny). W galaretkach wytrawnych, źródłem witaminy C może być natka pietruszki i sok z cytryny.

Kolagen wpływa na:

 • produkcję mazi stawowej,
 • prawidłową mineralizację układu szkieletowego,
 • poprawę działania układu odpornościowego,
 • poprawę kondycji skóry, jej nawilżenie, zmniejszenie powstawania zmarszczek i procesów starzenia.

Jaki jest najmocniejszy kolagen?

W swojej strukturze kolagen rybi, znany również jako kolagen morski jest najbardziej zbliżony do kolagenu ludzkiego. Dzięki swojej budowie jest najlepiej przyswajalnym kolagenem. Pochodzi od skór rybich i ich łusek.

Jaki kolagen wybrać, by działał na stawy?

Suplement diety MyBestCollaGEN działa głównie na skórę, mięśnie, tkanki łączne. Po wchłonięciu do organizmu może być wykorzystany tam, gdzie brakuje go najbardziej, czyli w stawach i kościach. Kolagen typu I i III wpływa na młody i świeży wygląd skóry, natomiast kolagen typu II polecany jest zazwyczaj na stawy. Najlepszy kolagen to MyBestCollaGEN, w którym znajdziesz wszystkie 3 typy kolagenu, działa dzięki temu kompleksowo.

Kwas hialuronowy

To składnik, który często występuje w suplementach zawierających kolagen. Jedna jego cząsteczka jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Jest ona, wraz z kolagenem elementem wchodzącym w strukturę prawidłowej skóry. Naturalnie występuje w produktach takich jak: soja, zielona herbata, jagody. Jego działanie to pomoc w utrzymaniu nawodnienia komórek, tkanek, wyglądu skóry oraz ochronie narządu wzroku. Niedobór kwasu hialuronowego może przyczyniać się do postawania licznych kontuzji, takich jak: zerwanie ścięgna, czy naderwanie więzadła.

Jaki jest najlepszy kolagen?

Suplementacja kolagenu, to ważny element w antystarzeniowej pielęgnacji cery. Najlepszy kolagen, który wyprzedza przyszłość Twojej skóry to MyBestCollaGEN. Zawiera w swoim składzie najwyższej klasy morskie peptydy kolagenowe pochodzące z najczystszych akwenów wodnych. Są one wolne od dioksyn i metali ciężkich. Substancje te transportują kolagen wprost do Twojej skóry i sprawiają, że uzyskuje on 3-5 x większą skuteczność niż zwykły kolagen. Suplement diety zawiera również kwas hialuronowy, który poprawia kondycję skóry poprzez jej nawilżenie, a także redukuje powstawanie zmarszczek.

Co przyczynia się do niedoboru kolagenu?

Do niedoborów kolagenu w organizmie przyczyniają się nieodpowiednie nawyki żywieniowe. W szczególności dieta, w której znajduje się niewystarczająca ilość: witaminy C, A, D, minerałów oraz miedzi.

Na co zwrócić uwagę, by pobudzić produkcję kolagenu?

Witamina A

Jest niezbędna do utrzymania prawidłowej kondycji skóry, włosów, paznokci. Znajduje się w mleku i produktach mlecznych.

Witamina C

Poprawia wchłanianie i wewnętrzną syntezę kolagenu. Znajduje się w owocach cytrusowych, natce pietruszki, papryce, czarnej porzeczce.

Kwas hialuronowy

Odpowiada za nawilżenie skóry, jest jej naturalnym składnikiem, a suplementacja kwasu hialuronowego ma dodatkowo korzystny wpływ na polepszenie mazi stawowej.

Koenzym Q10

Jest silnym antyoksydantem, zapobiega negatywnym skutkom działania wolnych rodników, pomaga zapobiegać uszkodzeniom białek i DNA.

Jeżeli chcesz wspomóc swój organizm sięgając po suplementy z kolagenem, zwracaj uwagę na skład preparatu.

3 powody dla których warto sięgnąć po MyBestCollaGEN

1. Daje najlepszy budulec do tworzenia struktur skóry: najwyższej jakości 3 rodzaje kolagenów morskich i kwas hialuronowy.

2. Substancje pomocnicze zawarte w MyBestCollaGEN, takie jak cynk, niacyna, witamina C, A, biotyna, jod, lukrecja, skrzyp, kurkuma, zielona herbata, przyczyniają się do produkcji kolagenu i zwiększenia jego skuteczności. Pozwalają docierać mu tam gdzie trzeba – do skóry, sprawiając tym, że samym nie rozprasza się on po innych narządach (stawach, mięśniach, kościach, jamie brzusznej).

3. Zawiera dodatkowe substancje silnie przeciwdziałające procesom starzenia się skóry, czyli antyoksydanty. Astaksantyna – innowacyjny składnik suplementu z alg zaliczanych do super-food, wysoko standaryzowana kurkumina, koenzym Q10, witamina C i A oraz katechiny z najwyższej jakości zielonej herbaty, które są w stanie cofnąć wiek biologiczny skóry. MyBestCollaGEN uczyni ją nie tylko silną, ale i młodszą.

 

Najczęściej zadawane pytania

Długotrwały niedobór kolagenu w organizmie może prowadzić do problemów ze skórą, włosami, paznokciami, stawami i kośćmi. To dlatego, że kolagen jest kluczowym składnikiem tkanek łącznych i skóry, a jego brak może skutkować starzeniem się skóry, suchością, zmarszczkami, osłabieniem mięśni, bólami stawów oraz pogorszeniem stanu włosów i paznokci.

Tak, istnieją inne naturalne źródła kolagenu, które nie zostały wymienione w tekście, takie jak jagnięcina, dziczyzna oraz niektóre owoce morza. Te produkty są bogate w kolagen, a także innych składników odżywczych, które pomagają w jego produkcji, takich jak witamina C i aminokwasy.

Są liczne badania naukowe potwierdzające korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania kolagenu. Na przykład, badania pokazują, że suplementacja kolagenem może poprawić elastyczność i nawilżenie skóry, zmniejszyć bóle stawów i poprawić zdrowie kości. Dodatkowo, niektóre badania sugerują, że kolagen może pomóc w utrzymaniu zdrowej masy mięśniowej i poprawić zdrowie serca.

Tak, teoretycznie jest możliwe zbyt duże spożycie kolagenu, choć nie jest to częste. Przekroczenie zalecanej dawki kolagenu może prowadzić do skutków ubocznych takich jak biegunka, uczucie pełności, ciężkość w żołądku, alergie, a w rzadkich przypadkach, mogą pojawić się problemy z nerkami. Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania.

Różnice pomiędzy kolagenem rybim, bydlęcym, wieprzowym i wołowym dotyczą głównie ich składu aminokwasowego i struktury molekularnej. Kolagen rybi jest najbardziej zbliżony do kolagenu ludzkiego i jest najłatwiej przyswajalny przez organizm. Kolagen bydlęcy i wieprzowy, choć zawierają podobne aminokwasy, mogą być trudniejsze do przyswojenia. Wołowina i wieprzowina są też często źródłem kolagenu typu I i III, podczas gdy ryby dostarczają głównie kolagenu typu I.

Koenzym Q10 dodaje się do suplementów z kolagenem, aby zwiększyć ich korzyści dla skóry i zdrowia ogólnego. Koenzym Q10 jest znany ze swoich właściwości przeciwutleniających i antyoksydacyjnych, co oznacza, że pomaga zwalczać wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki skóry i przyspieszać proces starzenia się. Wpływa również na produkcję energii w komórkach, co jest istotne dla utrzymania zdrowej kondycji skóry.

Poza dietą, naturalne sposoby stymulowania produkcji kolagenu obejmują regularne ćwiczenia, dostateczne nawadnianie, unikanie nadmiernego ekspozycji na słońce oraz palenia tytoniu. Niektóre terapie skórne takie jak mikronakłuwania (dermarolling) mogą również stymulować produkcję kolagenu.

Tak, chociaż suplementacja kolagenem jest generalnie uważana za bezpieczną, mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak dyskomfort żołądkowy, uczucie ciężkości, biegunka lub reakcje alergiczne. Osoby z alergią na ryby powinny unikać kolagenu pochodzenia morskiego.

Adekwatne nawilżenie skóry, stosowanie kremów z filtrem UV, unikanie nadmiernego ekspozycji na słońce, zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą zwiększyć skuteczność suplementacji kolagenem. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do zdrowia i wyglądu skóry, jak również do poprawy produkcji kolagenu.

Suplementy kolagenowe zwykle zaleca się brać codziennie, ale częstotliwość i dawkowanie może zależeć od konkretnego produktu i indywidualnych potrzeb. Zauważalne efekty mogą wystąpić po kilku tygodniach regularnego stosowania, choć to również może się różnić w zależności od indywidualnych cech organizmu.

Konsultacja z lekarzem lub dietetykiem jest zalecana przed rozpoczęciem jakiejkolwiek suplementacji, w tym suplementacji kolagenem. Specjalista może doradzić, czy dany suplement jest odpowiedni dla konkretnej osoby i jej specyficznych potrzeb zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *