Jakie są najlepsze kapsułki na włosy? - MyBestPharm

Jakie są najlepsze kapsułki na włosy?

Uważasz, że piękne, gęste i lśniące włosy jak z reklamy szamponu nie są dla Ciebie dostępne? Wszystkie włosomaniaczki łapią się teraz za głowę (lub włosy;)), bo wiedzą, że właściwa pielęgnacja oraz odpowiednia ilość witamin i minerałów w organizmie to przepis na zdrowe włosy a przy okazji nieskazitelny wygląd skóry i paznokci. Czy kosmetyk wystarczy aby zatrzymać wypadanie włosów i przywrócić im blask? Nie, jeśli masz niedobór witamin i minerałów ważnych dla ich kondycji. Jeżeli martwisz się, że nie dostarczasz ich wystarczająco wraz z pożywieniem, zainwestuj w dobry suplement diety. Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują.

Czy tabletki na włosy działają?

Jeśli mimo stosowanej pielęgnacji, skarżysz się na wypadające włosy oraz nie jesteś zadowolona z ich kondycji: są łamliwe, łatwo się plączą, mają rozdwojone końcówki a wzrost włosów jest praktycznie nie zauważalny – to sygnały, że Twój organizm może mieć niedobór witamin i minerałów odpowiedzialnych za kondycję włosów. Czy tabletki na włosy działają? Jeśli mają dobry skład to oczywiście, że tak!

 

Dobry skład – czyli jaki?

Dobre suplementy diety na włosy i paznokcie, powinny zawierać bogactwo witamin i minerałów, które odżywią cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu, wspomogą procesy powstawania keratyny, zapewnią zdrową skórę oraz wyleczą łamliwe paznokcie.

Co suplementować na włosy?

Składniki, które pozwolą Ci uzyskać piękny wygląd włosów to między innymi: witamina A, witamina C, biotyna (witamina H) a także witaminy z grupy B oraz witamina E. Ogromne znaczenie dla kondycji włosów mają również: cynk, selen, miedź, krzem, kolagen, kwas hialuronowy, kwas foliowy, drożdże, kwasy EPA i DHA oraz różnego rodzaju zioła np. skrzypu polnego, pestek winogron czy pokrzywy zwyczajnej. Aby te wszystkie istotne elementy mogły mieć korzystny wpływ na włosy skórę i paznokcie, ich ilość w danym preparacie również nie może być śladowa, dlatego moja rada brzmi: wybierając suplement diety, zwróć uwagę nie tylko na skład – sprawdź jakie witaminy i minerały znajdują się w preparacie oraz czy ich ilość zgadza się z dziennym zapotrzebowaniem. Jeśli nie znasz jakiegoś składniku – poczytaj o jego działaniu i potrzebnej ilości. Warto wybierać swoje suplementy świadomie.

Lek czy suplement?

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, jaka jest różnica między lekiem a suplementem diety. Otóż przede wszystkim, leki jak sama nazwa wskazuje mają leczyć, tzn. cechują ich właściwości mające zapobiegać lub leczyć schorzenia i choroby. Suplementy są natomiast klasyfikowane jako środki spożywcze, mające na celu uzupełnienie diety o wartościowe witaminy i minerały oraz niwelowanie ich ewentualnych niedoborów.

Tabletki na włosy i paznokcie – opinie i ranking

Dzisiejszy rynek jest bogaty w suplementy na włosy i paznokcie, nasza domowa apteczka może wzbogacić się o tabletki, kapsułki, olej lub proszek do sporządzenia roztworu. Mimo, że w teorii wiemy jakie składniki poprawią ich kondycję, przy takiej ilości opcji, ciężko jest wybrać jeden preparat. Aby nieco ułatwić Ci to zadanie, przejrzałam rankingi suplementów i po krótce omówię kilka popularnych pozycji.

Co brać na porost włosów

W ostatnich czasach popularnością cieszą się preparaty z biotyną. Nic dziwnego, biotyna jest doskonałym źródłem siarki a ta z kolei jest ważnym czynnikiem prawidłowej budowy keratyny, dodatkowo biotyna poprawi stan skóry i paznokci. Najpopularniejsze preparaty tego typu to np. biotebal, biotynox, biotylek,to produkty oznaczone jako leki, zawierające w składzie dużą wyżej wymienionego składnika. Jeśli więc Twój problem wynika z jego braku i chcesz suplementować biotynę – będzie to dobry wybór. Natomiast, jeżeli masz niedobór większej ilości składników odżywczych i chcesz wspomóc włosy, paznokcie i kondycję skóry – szukaj dalej ;).

Tabletki na włosy, skórę, paznokcie

Popularnym suplementem godnym uwagi jest też Skrzypovita. Jak sama nazwa wskazuje, możemy w niej znaleźć skrzyp polny (50mg) a także szereg innych składników, jak np. cynk, witaminę A, B6 i C czy ryboflawinę.

Niespotykaną ilość składników w dużych dawkach ma również MyBestBeauty. Kapsułki zawierają w sobie aż 24 składniki odżywcze, z których każdy korzystnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci, to prawie wszystkie wymienione wyżej pozycje a i dodatkowo kilka innych. To, czego nie ma zwykle w innych preparatach na włosy, skórę i paznokcie to warty suplementacji kolagen.

Jeśli Twoim celem jest piękna skóra oraz chcesz zapewnić sobie prawidłową budowę włosów, poprawić ich stan, kondycję i zadbać o paznokcie – witaminy i minerały z pewnością pomogą. Powodzenia w wyborze tego najlepszego preparatu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Przelicz wysyłkę
    Kod rabatowy