Jakie są naturalne metody detoksu? - MyBestPharm

Jakie są naturalne metody detoksu?

Często możesz przeczytać w mediach, że warto wprowadzać detoksykację organizmu, by pozbyć się toksycznych produktów przemiany materii i wesprzeć organizm. Na czym tak naprawdę polega detoks oraz czy istnieją naturalne sposoby jego przeprowadzania, dowiesz się z tego artykułu.

Detoks organizmu

Oczyszczanie organizmu, inaczej detoks lub detoksykacja. Często mylone jest z dietą odchudzającą, warto zaznaczyć, iż nie są to pojęcia tożsame. Jest to proces polegający na usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, przez które często możesz czuć się zmęczona czy ociężała. Regularne oczyszczanie organizmu wspiera pracę przewodu pokarmowego. W rezultacie efektywniej zachodzi regeneracja wątroby, która jest odpowiedzialna za usuwanie toksyn z organizmu. Praca wątroby jest zależna od stylu życia, stosowaniu używek, natężenia stresu, a także zanieczyszczenia środowiska.

Oczyszczanie organizmu warto przeprowadzać co jakiś czas. Detoks stosowany w odpowiedni sposób poprawia funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dzięki temu zmniejszysz takie dolegliwości jak: niestrawność, wzdęcia, uczucie pełności, ból głowy, uczucie zmęczenia czy osłabienia.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – dieta na detoks organizmu

Istnieje wiele sposobów, by oczyścić organizm z toksyn. Można wprowadzić naturalny detoks poprzez głodówkę czy dietę sokową, a ponadto inną metodą jest przyjmowanie środków przeczyszczających lub hydrokolonoterapia, polegająca na wypłukiwaniu złogów z jelita grubego.

Metody te są skuteczne, natomiast przynoszą efekty tylko krótkotrwałe. Przy dłuższym ich stosowaniu, zwiększa się ryzyko zaburzeń odżywiania, gdyż po etapie głodówki następuje szybki wzrost apetytu, co w konsekwencji prowadzi do powrotu do dawnej masy ciała.

Najlepszy sposób na oczyszczanie organizmu

Najlepsza metoda to właśnie zdrowa oraz zbilansowana dieta, która opiera się na produktach obfitujących w witaminy, błonnik oraz składniki mineralne. Błonnik odgrywa kluczową rolę, gdyż zwiększa swą objętość w przewodzie pokarmowym dzięki temu reguluje wypróżnienia i wspiera wydalanie resztek pokarmu wraz z toksynami.

Co warto wykluczyć z diety?

Należy rozważyć eliminację produktów z białej mąki oraz produktów z niej produkowanych, a także białego cukru, czerwonego mięsa i nabiału. Kluczową rolę odgrywa rezygnacja ze spożywania alkoholu oraz produktów z kofeiną (kawy, coca-coli, napojów energetycznych oraz czarnej herbaty). Im mniej produktów wysoko przetworzonych, tym lepiej dla Twojego organizmu.

Warto rozważyć rezygnację z palenia papierosów, ze względu na to, że palenie powoduje skurcz naczyń krwionośnych żołądka.

Wśród metod na oczyszczenie organizmu z toksyn, jest dieta sokowa. Warto podkreślić, iż nie mogą jej stosować osoby cierpiące na insulinooporność czy cukrzycę, gdyż jest to dieta bardzo monotonna, składająca się głównie z soków. Produkty te charakteryzują się szybkim stopniem wchłaniania we krwi. Omawiana dieta oczyszczająca polega na spożywaniu lekkostrawnych posiłków oraz dodatkowo wypijanie od 0,5-1 litra soków z owoców. Warto pamiętać, by takich diet nie stosować zbyt długo.

Oczyszczanie organizmu – jakie produkty nam w tym pomogą?

Jeśli faktycznie chcesz oczyścić organizm z toksyn, warto by w Twojej diecie znalazły się produkty wspierające metabolizm.

WAŻNE!

Oto co warto wprowadzić:

Woda – wpływa na procesy trawienne, pomaga oczyścić organizm z toksyn. Dodatkowo wspiera na układ pokarmowy, usprawniając procesy trawienia i wchłaniania. Warto wypijać 2 litry wody codziennie, by dbać także o odpowiedni poziom nawodnienia.

Błonnik- pozytywnie oddziałuje na perystaltykę jelit, oczyszcza jelita ze złogów jelitowych oraz szkodliwych substancji, reguluje rytm wypróżnień.

Zielona herbata- neutralizuje wolne rodniki, wspomaga proces trawienia oraz oczyszcza organizm z toksyn.

Jabłka- są bogate w pektyny, będące formą błonnika rozpuszczalnego.

Natka pietruszki- jest bogactwem chlorofilu wspierającego detoksykację. Dodatkowo wykazuje działanie moczopędne, zmniejsza ryzyko infekcji dróg moczowych oraz wspiera oczyszczaniu organizmu.

Zioła w procesie oczyszczania organizmu

Już od wielu lat znane są liczne zioła, wykazujące pozytywny wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn. Ich dobroczynne właściwości można wykorzystywać także dzisiaj, kiedy Twój organizm jest bardziej narażony na zanieczyszczone środowisko oraz wysoce przetworzoną żywność. Wśród metod oczyszczania organizmu można wyróżnić także wprowadzenie odpowiednich ziół do codziennej diety.

Zioła wspierające oczyszczanie organizmu

Czystek- charakteryzuje się silnymi właściwościami detoksykacyjnymi. Wspiera pracę nerek, poprzez działanie moczopędne. Pomaga oczyścić organizm z metali ciężkich. Ponadto, pozytywnie wpływa na stan flory bakteryjnej w jelitach.

Pokrzywa- sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn poprzez wsparcie pracy narządów trawiennych. Wspomaga pracę wątroby, trzustki oraz żołądka. Dodatkowo wykazuje działanie moczopędne dzięki czemu przyśpiesza usuwanie toksyn z ludzkiego organizmu.

Ostropest plamisty- jego kluczowy składnik to sylimaryna, zioło, które blokuje toksyny gromadzące się w wątrobie, w konsekwencji ją regeneruje oraz wspiera w prawidłowym funkcjonowaniu. Dodatkowo odtruwa organizm.

Melisa lekarska- wykazuje działanie rozkurczające, wspiera wątrobę.

Mniszek lekarski – działa moczopędnie poprzez zawartość związków fenolowych. Usuwa nadmiar sodu i potasu z organizmu. Wspiera pracę wątroby oraz detoksykację organizmu.

Łopian większy – jego cecha charakterystyczna to kolczaste kuleczki, często przyklejające się do ubrań podczas spaceru. Jego dobroczynne działanie jest wykorzystywana od lat. Skutecznie oczyszcza organizm z toksyn oraz wspiera prawidłową pracę wątroby oraz skóry.

Jak widać, jest wiele naturalnych produktów które sprzyjają usuwaniu z organizmu toksyn, warto się nimi wesprzeć także na co dzień.

Jak możesz wesprzeć oczyszczanie?

MyBestDetox to suplement zawierający bogactwo antyoksydantów i naturalnych wyciągów roślinnych, które wielokierunkowo wspomagają ochronę organizmu przed toksynami i wolnymi rodnikami. Składniki MyBestDetox stanowią kompleksowe wsparcie organizmu. Wspomagają zdrowie m.in.: wątroby, układu pokarmowego, układu krążenia, nerek i płuc.

Znajdziesz w nim między innymi składniki takie jak: ashwaganda, ostropest, kurkuma, żeń-szeń, imbir, cynamon, goździki, spirulina, kwas alfa-liponowy , korzeń mniszka lekarskiego, spirulina.

Podsumowując, ważne jest naturalne oczyszczanie organizmu by wesprzeć jego funkcjonowanie. Istnieje wiele sposobów oczyszczania organizmu, w tym także domowe sposoby. Zadbaj o zbilansowaną zdrową dietę oraz odpowiedni poziom nawodnienia. Warto wprowadzić także suplementacje na bazie naturalnych ekstraktów, które nie tylko mają na celu usunięcie toksyn, ale także wspomogą pracę jelit. Dostosuj schemat do swoich potrzeb, by poprawić zdrowie na dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *